+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Faklı ülkelerde komşuluk kavramına verlien önem Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Faklı ülkelerde komşuluk kavramına verlien önem
  farklı ülkelerde komşuluk ilişkilerine verilen önem ile ilgili bilgi 2. Asel
  Bayan Üye

  faklı ülkelerde komşuluk kavramına verlien önem


  Komşuluk ilişkiler ülkemizde çok yoğundur. Ancak her kültürde böyle değildir. İkincil ilişkilerin yoğun olduğu batı ülkelerinde komşuluk ilişkisi oldukça zayıftır. Birincil ilişkilerin yaygın olduğu doğu ülkelerinde ise daha fazla komşuluk ilişkisi vardır.
 3. Ziyaretçi
  Biraz daha uzunu warmı :/
 4. Ziyaretçi
  Eyvallah krdeşim

 5. Ziyaretçi
  Ülkemizde genel olarak birincil ilişkiler hakimdir. Bu tür ilişkilerde insanlar daha samimi ve sıcak olurlar. Bu sebeple komşuluk ilişkileri çok sağlamdır. Komşu hakkında dikkat edilir. Fakirler korunur. İhtiyaç sahibi olanların ihtiyacı karşılanır. Düğünlerde ve cenazelerde birr arada olunur.
  Ancak günümüzde şehirleşmeyle birlikte ikincil ilişkiler yaygınlaşmakta ve komşuluk ilişkileri de bundan zarar görmektedir. Aynı apartmanda oturan insanların birbirlerini tanımadığına da şahit olmaktayız. Bu durumun düzelmesi ve komşuluk ilişkilerinin eski halinde kalması için çalışmalar yapılmalıdır.

+ Yorum Gönder


farklı kültürlerde komşuluk kavramına verilen önem,  farklı kültürlerde komşuluk kavramına verilen önem ve yaşama biçimi,  farklı kültürlerde komşuluk kavramına verilen önem ve komşuluk ilişkilerinin yaşanma biçimi,  farklı ülkelerde komşuluk kavramına verilen önem,  farklı kültürlerde komşuluk ilişkileri,  farklı kültürde komşuluk kavramına verilen önem