+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda İstikbal göklerdedir ile ilgili bir kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İstikbal göklerdedir ile ilgili bir kompozisyon
  istikbal göklerdedir ile ilgili bir kompozisyon kopmosizyon lazım 2. Asel
  Bayan Üye

  istikbal göklerdedir ile ilgili bir kompozisyon

  Atatürk yarım asır önce "İstikbal göklerdedir" diyerek havacılığın önemini vurgulamış ve spor dalı olarak da benimsenmesini arzulamıştır. 3 Mayıs 1935 günü kurulan "Türk Kuşu" ulu önderin Türk havacılığına en büyük armağanıdır.
  Milli mücadeleye başlamak, Misak-ı Milli'yi ilan etmek ve Kuvayı Milliye'yi kurmak amacıyla, Samsun'da Anadolu topraklarına ayak bastığı 19 Mayıs 1919 gününü de TBMM'nin 20 Haziran 1938 tarihinde 3466 sayılı kararı ile "Gençlik ve Spor Bayramı" olarak kabul edilmesini sağlamıştır.
  Atatürk'ün direktifleriyle hazırlanan ve bugün de Türk Spor Örgütü'nün temelini oluşturan 3530 sayılı "Beden Terbiyesi Kanunu" 29 Haziran 1938 günü kabul edilmiştir. Ata'nın hastalığı yüzünden, TBMM'nin 1 Kasım 1938'deki açılışında Başbakan Celal Bayar tarafından okunan nutkunda spor için söylediği son sözleri şöyledir:
  "Her çeşit spor faaliyetlerini, Türk gençliğinin milli terbiyesinin ana unsurlarından saymak lazımdır. Bu işte hükümetin şimdiye kadar olduğundan çok daha ciddi ve dikkatli davranması, Türk gençliğinin spor bakımından da milli heyecan içinde itina ile yetiştirilmesi önemli tutulmalıdır."
  "Türk gençliğinin kültürde olduğu gibi spor sahasında da idealine ulaştırılması için Yüksek Kurultay'ın kabul ettiği "Beden Terbiyesi Kanunu'nun takibine gecildiğini görmekle memnunum."
  Atatürk'ün ölümü üzerine dönemin en ünlü günlük spor gazetesi L"Auto (Fransa)'da yayınlanan makale aynen şöyledir:
  "..Dünyada ilk defa beden eğitimini zorunlu kılan devlet adamıydı. Söylev ve kağıt üzerinde kalmayan icraatlarıyla, stadyumlar ve spor tesisleri yaptırdı. Döneminde Türkiye'de spor gittikçe artan önem ve değer kazandı."

 3. Ziyaretçi
  çok güzel olmuş ellerinize sağlık
 4. Ziyaretçi
  çok güzel bir şey.
  çeşke her yerde böyle olsa.

 5. Ziyaretçi
  istikbal göklerdedir ile ilgili bir kompozisyon

 6. Ziyaretçi
  bence güzel ama karışık yanı biraz daha basıt olabilirdi yinede teşekürler

 7. Ziyaretçi
  çok güzel ve kısa ellerinize sağlık

 8. Ziyaretçi
  bence güzel ama biraz basit olsaydı ginede güzel

+ Yorum Gönder


istikbal göklerdedir ile ilgili kompozisyon,  istikbal göklerdedir kompozisyon,  istikbal göklerdedir sözü ile ilgili kompozisyon,  istikbal göklerdedir sözüyle ilgili kompozisyon,  istikbal göklerdedir kompozisyonu,  istikbal göklerdedir kompozisyon kısa