+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Kutlu doğum haftasının önemi nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kutlu doğum haftasının önemi nedir
  Kutlu doğum haftasının önemi nedir 2. Asel
  Bayan Üye

  Haftaların en güzeli olan Kutlu Doğum Haftası

  İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük peygamber, bizim Peygamberimiz Hz. MUHAMMED (S.A.S.) 571 yılında Kameri aylardan Rebiü’l-evvel ayının 12. gecesi doğmuştur. Bu mübarek geceye de “Mevlid Kandili” denir.
  Peygamber Efendimiz Hz. MUHAMMED (S.A.V) Hakkında

  O’nun doğduğu çağda dünyanın her tarafında cehalet, zulüm ve ahlâksızlık almış yürümüş, Allâh inancı unutulmuş, insanlık korkunç ve karanlık bir duruma düşmüş, dünya yaşanmaz hale gelmişti.
  Sevgili Peygamberimizin tebliğ ettiği İslâm dini ile dünya aydınlandı, tek Allâh inancı ile kalpler nurlandı. Eşitlik, adalet ve kardeşlik geldi. O’na inanan toplumlar gerçek huzura kavuştu. O’nun doğduğu gece, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıçtır.

  Bu gece, müslümanlar arasında yüzyılllardan beri büyük bir coşku ile kutlanmakta, Sevgili Peygamberimiz derin bir saygı ile anılmaktadır. Büyük Türk Alimi Süleyman Çelebi tarafından yazılan ve asıl adı “Vesiletün’necat” olan mevlid kitabı O’nun doğumunu, üstünlüğünü ve mucizelerini en güzel bir şekilde dile getiren değerli bir eserdir.
 3. Ziyaretçi
  ya uzun bi yazı ve güzeli yok mu performans var arkadaşlar yardımcı olun
 4. Ziyaretçi
  sevgili arkadaşlar kutlu doğum haftasında yani Bu gece, müslümanlar arasında yüzyılllardan beri büyük bir coşku ile kutlanmakta, Sevgili Peygamberimiz derin bir saygı ile anılmaktadır. Büyük Türk Alimi Süleyman Çelebi tarafından yazılan ve asıl adı “Vesiletün’necat” olan mevlid kitabı O’nun doğumunu, üstünlüğünü ve mucizelerini en güzel bir şekilde dile getiren değerli bir eserdir. HZ.MUHAMMET(S.A.V

 5. Ziyaretçi
  çok mubarekk olmuşşş gardaşlarım

 6. Ziyaretçi
  peygamberimiz doğduğu için kutlu doğum haftsı önemlidir

+ Yorum Gönder


kutlu doğum haftasının önemi,  kutlu doğum haftası önemi,  kutlu doğum haftasının önemi nedir,  kutlu doğum haftasının amacı nedir,  kutlu doğum haftası önemi nedir,  kutlu doğum haftasının önemi vikipedi