+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Gladyatör oyunları ilk defa nerede yapılmıştır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Gladyatör oyunları ilk defa nerede yapılmıştır
  Gladyatör oyunları ilk defa nerede yapılmıştır 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Gladyatör oyunları ilk defa nerede yapılmıştır


  Gladyatör oyunları ilk defa, M.Ö. 264 yılında Roma’da bir büyükbaş hayvan pazarında soylu bir kişinin cenazesinde yapılmıştır. Roma’daki Kolezyum’da sabah vahşi hayvanlar, öğlende gladyatörler kapışmıştır. Bu acımasız dövüşler, Romalı vatandaşları kanı dökülen insan görüntüsüne alıştırarak sertleştirdiği ve böylece savaşlarda daha dayanıklı hale getirdiği söylenerek haklı gösterilirdi.

  Gladyatörler, antik Romalıları eğlendirmek için kanlı dövüşlere giren eğitimli savaşçılardı. Gladyatörler, çok farklı türde silahlar kullanarak dövüşürdü, örneğin bir kılıç ve kalkan, bir ağ ve uzun üç çatallı bir mızrak. Genelde biri ölene kadar dövüşürlerdi ama izleyiciler mendil sallarsa dövüşü kaybedenin hayatı bağışlanabilirdi.

  Gerçek Dosyası: Çoğu gladyatör savaş tutsağı, köle veya suçlulardan oluşmaktaydı. Köleler fiyatlarının yükselmesi için becerilerini ve iyi huylarının anlatıldığı etiketler takardı.

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Gladyatör oyunları ilk defa nerede yapılmıştır,


  Gladyatör Oyunları İlk Nerede Yapılmıştır Gladyatör oyunları ilk defa, M.Ö. 264 yılında Roma'da bir büyükbaş hayvan pazarında soylu bir kişinin cenazesinde yapılmıştır. Roma'daki Kolezyurrf da sabah vahşi hayvanlar, öğlende gladyatörler kapışmıştır. Bu acımasız dövüşler. Romalı vatandaşları kanı dökülen insan görüntüsüne alıştırarak sertleştirdiği ve böylece savaşlarda daha dayanıklı hale getirdiği söylenerek haklı gösterilirdi. Gladyatörler, antik Romalıları eğlendinnek için kanlı dövüşlere giren eğitimli savaşçılardı. Gladyatörler, çok farklı türde silahlar kullanarak dövüşürdü, örneğin bir kılıç ve kalkan, bir ağ ve uzun üç çatallı bir mızrak. Genelde biri ölene kadar dövüşürlerdi ama izleyiciler mendil sallarsa dövüşü kaybedenin hayatı bağışlanabilirdi.Çoğu gladyatör savaş tutsağı, köle veya suçlulardan oluşmaktaydı. Köleler fiyatlarının yükselmesi için becerilerini ve iyi huylarının anlatıldığı etiketler takardı.

+ Yorum Gönder