+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Uzaylılar tarafından hiç ziyeret edildik mi? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Uzaylılar tarafından hiç ziyeret edildik mi?
  Uzaylılar tarafından hiç ziyeret edildik mi? 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Uzaylılar tarafından hiç ziyeret edildik mi?


  2001: A Space Odyssey filminde uzaylılar Ay’a insan ırkının hayatta kalıp uzayda adım atması halinde uyaracak bir “alarm” bırakıyorlardı.
  Samanyolu’nun herhangi bir yerinde uzayda gezen uzaylılar varsa Güneş Sistemi’ni de ziyaret etmiş olmaları yönünde güçlü bir sav mevcut.
  Savın nedeni, U of Chicago adlı boş kortta ilk nükleer reaktörü inşa eden (1942) İtalyan kökenli Amerikalı fizikçi Enrico Fermi.
  Fermi, gökada “kendini çoğaltan araçlarla” araştırılabilir, dedi. Bir araç en yakın yıldıza gider, kaynakları kullanıp iki kopya üretir…
  Bu tür uzay sondaları gökadaya bir virüs gibi “bulaşabilirdi”. Samanyolu’ndaki tüm yıldızlara gitmek sadece on milyonlarca yıl alırdı.
  Dolayısıyla, Samanyolu’nun tüm gezegen sistemlerine gitmek, gökadanın var olduğu 10 milyar yılın sadece %0,1′ini alırdı.
  “Fermi Paradoksu”: Samanyolu’nda uzaylılar varsa bize de gelmiş olmalılar. O halde, Enrico’nun ölümsüz sözüyle, “Neredeler?”
  Bazılarına göre uzaylı yok çünkü biz yükselen iki medeniyetiz. Kozmik yalnızlığa, konuşacak kimseyi bulamamaya mahkumuz.
  Diğer olasılıklar: Katil uzaylılar bizim gibi uzaya yeni açılan medeniyetleri yok ediyorlar VEYA onlara uzak “yeni doğanlar” bölgesindeyiz.
  Ancak kanıt yokluğu, yokluğun kanıtı olmak zorunda değil. Uzaylılar Dünya’yı ziyaret ettiyse hava/coğrafi şartlar kanıtları silmiş olabilir.
  2001′deki “monolit” gibi bir uzaylı kalıntısı bulmak için en olası yer, kanıtı çağlarca koruyabilecek “Ay” gibi ölü dünyalardır.
  En dış gezegen yörüngesi içinde 200 milyar kere milyar kere milyar metreküp uzay alanı var. Henüz uzaylılar gelmedi, diyecek araştırmayı yapmadık.

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Uzaylılar tarafından hiç ziyeret edildik mi?  Jennifer kendisini sık sık ziyarete gelen "varlıklar" tarafından henüz 6 yaşında bir çocukken kaçırılmaya başladığını hatırlıyordu Çocukluk yıllarında kendisini korumu içgüdüsüyle, yatağının altında, giysi dolabının içinde uyumaya başlamıştı. Ya da gece boyunca küçük lambasını açık bırakıyordu.
  Evlenip bir kız çocuğu sahibi olduktan sonra ise, yaşadığı evi çok sıkı kilitler ve bahçedeki saldırgan köpekle korumayı tercih etti. Kızının birileri tarafından götürüleceği endişesinden kurtulamıyordu. 1982 yılında bir gün kızı kayboldu. Jennifer evi ve çevreyi iyice aradığı halde kızını bulamadı. Ç****iz halde ne yapacağım düşünürken 15 dakika sonra küçük kız gizemli şekilde ortaya çıktı. Sürekli ağlıyor ve odasında canavarların olduğunu söylüyordu!


+ Yorum Gönder