+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Nüfüs yoğunluğu nerelerde çoktur nerelerde azdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Nüfüs yoğunluğu nerelerde çoktur nerelerde azdır
  nüfüs yoğunluğu nerelerde çoktur nerelerde azdır 2. Asel
  Bayan Üye

  Nüfüs yoğunluğu nerelerde çoktur nerelerde azdır

  Atla:
  kullan, ara

  Nüfus yoğunluğu, herhangi bir elle tutulur nesne için kullanılabilir, ancak genelde yaşayan organizmalar için kullanılmaktadır. Nüfus yoğunluğu birim alanda yaşayan organizma sayısı olarak ifade edilir.

  İnsanoğlu için nüfus yoğunluğu birim alanda yaşayan kişi sayısı olarak ifade edilir, hesaplama yapılırken alandaki su bazen hesaba katılır. Bazen bu hesaplama tüm alan için yapılırken, bazen de yalnızca yerleşim yerleri için, yerleşilebilir alanlar için, tarım yapılan ya da tarım yapılabilecek alanlar için hesaplanır.

  Genellikle kilometre karede, mil karede ya da hektarda kişi sayısı olarak hesaplanır. Bu rakam basitçe alanda yaşayan birey sayısı alanın yüzölçümüne bölünerek yapılır.

  Bu rakam bir ülke için, bir kent için, ya da tüm dünya için hesaplanabilir.

  Dünyanın en yoğun büyücek ülkesi 134 milyon kişinin Ganj Irmağının aşağı bölümünün çevresindeki yoğun tarım yapılan alandır. Burada nüfus yoğunluğu 900 kişi/km²'dir. Tüm dünyanın nüfus yoğunluğu ise yaklaşık 2 kişi/km²'dir.

 3. Ziyaretçi
  Mükemmel yenim 100 aldi
+ Yorum Gönder