+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Filozoflara göre insan yaşamının amacı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Filozoflara göre insan yaşamının amacı
  filozoflara göre insan yaşamının amacı 2. Asel
  Bayan Üye

  Albert Einstein

  Hayatımızın ve, genel olarak, bütün canlı varlıkların hayatının anlamı nedir? Bu soruya karşılık vermesini bilmek dindar olmayı gerektirir. Diyedeksin ki, böyle bir soruyu sormanın bir anlamı var mı? Ben de şunu söyleceğim sana: Kendi hayatına ve başkalarmınkine anlamsız gözüyle bakan insan, yalnız mutsuz olmakla kalmaz, kolay kolay yaşmasını bile beceremez.

  BİR İNSANIN GERÇEK DEĞERİ


  Bir insanın gerçek değeri, her şeyden önce, kendinden kurtulmayı, ne ölçüde ve ne yolda başardığına bakılarak anlaşılır.

  ZENGİNLİK ÜSTÜNE


  Şuna var gücümle inanıyorum ki, dünyanın bütün zenginlikleri ilerlemeyi gerçekten isteyen bir insanın elinde de olsa, insanlığı ileriye götüremez. Yalnız büyük ve temiz insanlardan örnek almak bizi soylu düşüncelere ve soylu işlere götürebilir. Para bencilliği çeker, ve ister istemez, kötüye kullanılmasına yol açar.Carnegie'nin para çuvallarıyla yüklü bir Musa, bir İsa, bir Gandhi düşünebilir misiniz?
 3. Mesport
  Moderators
  Felsefe bilgelik sevgisi demektir. Bu tanımda da görüldüğü gibi insanın temel amacı, araştırmak, öğrenmek, sorgulamak olmalıdır. Bu şekilde insan bilgeliğe ulaşabilir ve yaşamın amacının kavrayabilir
+ Yorum Gönder


filozoflara göre insan tanımı