+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Güvenlik görevlisi ne kadar maaş alır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Güvenlik görevlisi ne kadar maaş alır
  güvenlik görevlisi ne kadar maaş alır bilgi verir misiniz 2. Gülcan
  Devamlı Üye

  Güvenlik görevlisi ne kadar maaş alır

  Güvenlik görevlisi maaşları

  lise mezunları 800 ortaokul mezunları 700 tl alır.

 3. Suskun Karizma
  Devamlı Üye
  Güvenlik Görevlisi Maaşları - 2013


  Bu ülkede en zor görevlerden biri olsa gerek, güvenlik görevliliği. Tehlikeli ve yorucu bir iş. Ve çoğu zaman da muhattap olunan kişiler nezdinde ''yetkili'' görülememe sorunu var. Örneğin bir yerde bir olay olduğunda, güvenlik görevlisi o kişiyi dışarıya çıkarmak isterse, çıkarılmak istenen kişi ''sana ne oluyor, sen kimsin'' nidalarıyla yetkitanımazlık içine giriyor. Ayrıca tüm gün ayakta beklemeleri de yorgunluk hissiyatının en çok yaşandığı mesleklerin başında geliyor.
  Güvenlik görevlileri içerisinde üniversite mezunları da yoğun şekilde bulunuyor. Ancak günboyu o kadar yorulmalarına rağmen, yarım gün çalışıp üstelik 3 ay bedava tatil yapan öğretmenlerin yarısı kadar bile maaş alamıyorlar.

  2013 güvenlik görevlisi maaşları ne kadar olacak?
  Bunun bir cevabı yok. Olamaz da. Çünkü güvenlik görevlileri kamu, kit, özel sektör gibi çok çeşitli alanlarda çalışıyorlar. Ayrıca siteler, otoparklar gibi çeşitli yerlerde de çalışanların sayısı olukça fazla. Ancak her kurumun/kişinin verdiği güvenlik görevlisi maaşı ne kadar demek doğru olmaz zira farklı. Ama işin yorgunluğuna bakıldığı zaman ve yaşanılan şehirden şehire göre farklılık göstermekle birlikte bir güvenlik görevlisi maaşı asgari 1500 TL olmalıdır. Bu konuda düzenleyici bir merci yok ancak, güvenlik personeli maaşları konusunda da birço kmeslekle beraber düzenleyici kuruluşa ihtiyaç duyan meslekler arasında yer alıyor.

  Ayrıca silahlı ve silahsız olmak üzere iki gruba ayrılıyor. Silahlı güvenlik memuru tabii ki daha nitelikli sayılıyor.

  ** Söylemek ya da sormak istediklerinizi aşağıdan gönderebilirsiniz. Yazılanlar, anında yayınlanır.

+ Yorum Gönder