+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Kanter içinde kalmak deyim anlamı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kanter içinde kalmak deyim anlamı
  kanter içinde kalmak deyim anlamı 2. Asel
  Bayan Üye

  kanter içinde kalmak deyim anlamı

  kanter içinde kalmak

  Kan ter içinde kalmak: Çok yorgun, terli, bitkin ve perişan durumda olmak"Elindeki kazmayı bırakmaya niyetli değildi, kan ter içinde kalmış bedenini doğrultarak yüzüme baktı"

 3. Mesport
  Moderators
  Kan ter içinde kalmak deyiminin anlamı nedir?

  Bir işi yaparken çok çaba göstermek ve çok yorulmak, aşırı terlemek anlamlarına gelen deyimdir.

 4. Zühre
  Devamlı Üye
  kan ter içinde kalmak deyiminin anlamı nedir

  Kan ter içinde kalmak deyimiyle anlatılmak istenilen aslında o iş için büyük emek verildiği ve yorgun düşüldüğüdür. Bir kişi bir işle meşgulse ve bu deyimi kullanıyorsa anlamamız gereken onun acele ve hızlı bir şekilde bu işi yaptığı ve çok yorulduğudur.

  Kan ter içinde kaldım deyimi genellikle bir iş için kullanılsa da farklı alanlarda da kullanıldığı olur. Örneğin bir randevunuz var ve oraya yetişmek için hızlı adımlarla gidiyorsunuz. Oraya vardığınızda geç kalsanız bile karşınızdaki kişiye buraya gelirken kan ter içinde kaldım deyimini kullanabilirsiniz. Burada anlatılmak istenilen ise randevuya yetişmek için çabuk bir şekilde gelmek için emek verdiğinizi anlatmaya çalışırsınız.
  kan ter
  Yada bir diğer örneğimiz ise ödevinizi yapmak için büyük emek verdiniz çok yoruldunuz. Bu ödev için ne kadar çalıştığınızı anlatmak için yine bu deyimi kullanabilirsiniz.

  Örneklerde görmüş olduğunuz gibi bu deyim farklı yerlerde kullanabiliriz


+ Yorum Gönder


kan ter i