+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Mavi zamanlar kitabının özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Mavi zamanlar kitabının özeti
  mavi zamanlar kitabının özeti 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Mavi zamanlar kitabının özeti kitap özetleri

  Ala`nın yolu, bu kez "Dünyanın Yedi Harikası"ndan biri olan Mausoleum`un bulunduğu, Karia ülkesinin başkenti Halikarnassos`a (bugün Bodrum) varır. Ala`ya bu yolculuğunda, kendisi kadar ilginç biri rehberlik edecektir. Bu kişi, "tarihi yazanların atası" diye tanınan gezgin, araştırmacı ve tarihçi Halikarnassoslu Herodotos`tur. Ala, Herodotos ile birlikte önce Halikarnassos`u, sonra da yarımadayı gezecek ve Ege dünyasındaki yolculuğuna devam edecektir.

  Uzay zamanda gizli mavi bir zaman dilimine gitmek ister misiniz? Sırlarla örülü o zamanı merak ediyorsanız Mavi Zamanlar'ın yolculuğuna siz de katılın.

  İlköğretim okulları arasında düzenlenen öykü yarışmasında derece alan dört gencin ödülü, "arkeolojik kazı alanında bir haftalık tatil" dir. Bu tatili geçirecekleri bölge, Bergama'da bir su kenti olan Allianoi kazı alanıdır.Öykü yarışmasında dereceye giren Birce ve arkadaşlarının ödülü, Bergama'da sular altında kalmaktan kurtarılmaya çalışılan Allianoi kazı alanında geçirecekleri bir haftalık tatildir. Burada, Birce'nin eski bir kitapçıdan aldığı "Gizli Geçitleri Bulmanın Yolları" adlı kitaptaki Dolunay Masalcısı'nın verdiği ipuçlarının peşine düşen çocuklar, Allianoi'nin gizli geçitlerini, su perisini keşfederken manyetik çekim alanlarıyla oynayarak su kaynaklarını yönlendirmek isteyen güçlere de engel olurlar. Böylece dünyanın dengesini bozacak bir tehlikeyi de önlerler.
  (Tanıtım Yazısın'dan)

 3. Ziyaretçi
  Çok teşekkürler kitabı okuyamadım çok işime yarıyacak
+ Yorum Gönder


mavi zamanlar kitabı ile ilgili sorular,  mavi zamanlar soruları,  mavi zamanlar kitap soruları