+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Samuel b weiss rna polimeraz sentezini yapan kişinin hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Samuel b weiss rna polimeraz sentezini yapan kişinin hayatı
  samuel b weiss rna polimeraz sentezini yapan kişinin hayatı 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Weiss McGill Üniversitesi'nde lisans yıl oldu, Nerede Biyokimya alanında Lisans aldı. Daha sonra Calgary Üniversitesi Nörobiyoloji alanında doktorasını almaya gitti. 1983'ten 1988'e kadar o doktora sonrası burslar Üniversitesi AHFMR ve Kanada Tıbbi Araştırma Konseyi (şimdi Sağlık Araştırma Kanada Enstitüsü), merkez-Endocologie Farmakoloji, Montpellier, Fransa, ve ikincisi de ilk tarafından finanse edilen iki Held Tıp Vermont College.
  1985 yılında Dr Fritz Weiss ve metabotropik glutamat Sladeczek nörolojik bozukluklar için reseptör, araştırmanın şu anda son derece geniş bir alanda yılda keşfedilmiştir. Dr Weiss 1988 yılında Calgary Üniversitesinde Yardımcı Doçent ve MRC Scholar atandı. Calgary Üniversitesi'nde çalışırken 1992 yılında, Dr Weiss ve lisansüstü öğrenci Brent Reynolds yeni hücreler Bölünmüş O Üretiliyor farelerin beyinlerinde hücre bulunamadı. Onlar Onlar başarıyla kök hücreler izole iddia ve onları bölmek ve bir laboratuar tabak çarpmak lazım. Bu denemenin başarısı zarar görmüş veya tahrip beyin hücreleri üretmek yerine yeni hücrelerin içine kök hücreleri coaxed olabileceği yönündedir. Bulunduğu Dr Weiss Hücre Biyolojisi ve Anatomisi / Farmakoloji ve Tedavi ve Genler ve Calgary Üniversitesi Tıp Kalkınma Araştırma Grubu Fakültesi üyesi Bölümü'nde profesördür. O aussi Hotchkiss Beyin Enstitüsü direktörü, ulusal ve uluslararası çok sayıda akran değerlendirme komiteleri oturur Birçok yazarlı yayınlarda HAS, nöral kök hücre alanında anahtar patente sahiptir ve kurulan iki biyoteknoloji şirketleri HAS. İkinci şirket, Kök Hücre Tedavi, şu anda felç dahil çeşitli CNS rahatsızlıkları, tedavisi için buluşları geliştirmek edilir.
  Metabotropik glutamat reseptörlerinin Onun keşfi önemli bir yeni araştırma alanı açıldı ve şu anda G-proteini metabotropik glutamat reseptörleri (oz / mGluRs) birleştiğinde amiloid beta peptid toksisite, Creutzfeldt-Jakob hastalığı ve Kırılgan yılında, şizofreninin etiyolojisinde sorumlu tutulmuştur X sendromu. Erişkin Memeli merkezi sinir sistemi kök hücrelerin Onun keşif iki yeni ve önemli perspektifler HAS oluşturulur. İlk olarak, sinir gelişimi yetişkin memelilerin ömrü boyunca devam etti. İkincisi, devam eden yetişkin hücre kuşağından içgörüler doku onarımı ve beyin ve omurilik yaralanma veya hastalık fonksiyonel iyileşmeyi sağlamak için nöral kök hücrelerin kullanımı için izin verecektir. Hayvanların kısmi iyileşme sonuçları bacaklarda hareket yeteneği BİT O Etkin kontur hasar Dr Weiss prolaktin yeni beyin hücrelerinin üretimi arttırır ve bu yeni kök hücre kaynaklı beyin hücreleri kemirgen beynindeki parçası yönlendirilebilir nasıl göstermiştir . Halen inme kurtarma yardım için iki bağlantı çalışıyor.
+ Yorum Gönder