+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Almanca başlangıç seviyesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Almanca başlangıç seviyesi
  Almanca başlangıç seviyesi 2. Asel
  Bayan Üye

  Avrupa’da yaygın bir şekilde kullanılan bir dil olan Almanca, Türkiye’de de iş piyasasındaki önemini gün geçtikçe artırmaktadır. Almanya’yla yıllardır süregelen ilişkiler ve Türkiye pazarındaki Almanya’nın büyük yeri Almancayı öğrenilmesi zorunlu bir dil haline getirmiştir.

  Just English Almanca eğitim programımızda altı seviye bulunmaktadır.
  Seviye A1; Toplam 100 saatlik dersten oluşur. Bu seviyeyi başarıyla tamamlayan katılımcı günlük hayata dair basit cümleler kurabilir ve kısa metinleri okuyup yazmayı öğrenir. Kendini diğer kişilere tanıtabilir. Yaşadığı yer, sahip olduğu nesneler ve tanıdığı kişilerle ilgili basit bilgiler alabilir ve verebilir. Kendisi ile yavaş ve anlaşılır şekilde konuşulduğunda başlangıç düzeyinde iletişim kurabilir.

  Seviye A2; Toplam 100 saatlik dersten oluşur. Bu seviyeyi başarı ile tamamlayan katılımcı kendisi, ailesi, alışverişi, sevdiği yerler ve işi hakkında kurulan başlıca cümleleri anlayabilir. Katılımcının aşina olduğu ve cevaplarını bildiği günlük işler hakkında zamanında bilgi verebilir. Geçmişiyle ilgili bilgileri ve çevresinde oluşan anlık ihtiyaçları basit şekilde yazabilir.

  Seviye B1; Toplam 100 saatlik dersten oluşur. Bu seviyeyi başarı ile tamamlayan katılımcı kapsamlı dil bilgisi kullanabilir, isteklerini kolayca iletebilir, konuşulanları rahatça anlayabilir.

  Seviye B2; Toplam 100 saatlik dersten oluşur. Bu seviyeyi başarı ile tamamlayan katılımcı artık bağımsız dil kullanıcısıdır. İstediklerini kapsamlı cümleler kurarak anlatabilir, akademik Almanca eğitimi için altyapı oluşturmuş olur.

  Seviye C1; Toplam 100 saatlik dersten oluşur. Bu seviyeyi başarı ile tamamlayan katılımcı yetkin dil kullanıcısı olma yolunu yarılamıştır. Dil bilgisine tamamen hakim olur, konuşmada akıcılık sağlar.

  Seviye C2; Toplam 100 saatlik dersten oluşur. Bu seviyeyi başarı ile tamamlayan katılımcı artık yetkin dil kullanıcısıdır. Anlaşılması güç, karmaşık bilgileri kullanır. Dile tamamen hakim olur. Bir Alman kadar rahat konuşup, anlaşabilir.

  - Dersler tamamı Alman, formasyon sahibi, uzman eğitmen kadrosu tarafından verilir.
  - Özgün ders materyalleri kullanılır.
  - Programımız öğrenci merkezli yaklaşım temellidir.
  - Ek aktiviteler (konuşma sınıfları, kelime sınıfları vb.) sunulmaktadır.
  - Almanca ve Türkçenin benzer yanlarına dikkat çekilerek öğrenme kolaylaştırılır.
  - Verilen ödevlerle öğrenim pekiştirilirken yapılan sınavlarla katılımcı gelişimi takip altında tutulur.
  - Dersler için son teknoloji kullanılır; bu sayede online eğitim ve online alıştırma imkanları sağlanır.
+ Yorum Gönder