+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Üzüm üzüme baka baka kararır HİKAYESİ Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Üzüm üzüme baka baka kararır HİKAYESİ
  Bir gün 2 arkadaş evlerinin önünde oynuyorlarmış. birinin adı halil diğerinin adı da onur muş. bunlar çok iyi arkadaşlarmış.Ama hiç sevmedikleri 1 arkadaşları varmış.Adı ise hasn mış. halil çok dürüst briymiş oyunlarda hiç itiraz etmezmiş.onuda iyiymiş ama bazı kötü huyları varmış.hasan ise aslında iyiymiş fakat nedense onu sevmiyorlarmış.bir gün 2 arkadaş halil ve onur oyun oynuyorlarmış.ama onurun huyları hasanal görüştükten sonra bozulmuş.o huylarını halille ynadıkça ona benzetmiş.halilinde huyları bozulmaya başlamış bunu anlayınca onunla arkadaşlığı kesmiş kendine daha iyi arkadaşlar bulmuş.ÜZÜM ÜZÜME BAKA BAKA KARARIR. 2. Asel
  Bayan Üye

  [/B]Belirli bir çevre içinde yaşayan insan, kendi duygu ve düşüncelerini sürekli başkalarıyla karşılaştırma yoluna gider. Kendisinde olmayıp başkasında bulunan davranışları eleştirir veya onları taklit eder. Bunun sonunda da mutlaka olumlu veya olumsuz etkileşimler olur. Uzun bir süre birlikte olan kişilerde etkilenme derecesi daha fazla olur. Bütün bunlar insanların bir toplum içinde yaşamasının sonuçlarıdır. Önemli olan insanların birbirlerinin iyi davranışlarından etkilenmeleri, hep olumlu davranışlar içinde bulunmalarıdır.
 3. Ziyaretçi
  Birbiri ile çok yakın olan iki arkadaş veya iki grup arasındaki etkileşim nedeniyle birbirlerini örnek almaya başlarlar. Bu nedenle kişi kim ile vakit geçiriyorsa zamanla ona benzemeye, onun iyi ve kötü yanlarını alır.

  Uzun zamanlar birlikte yaşayan birlikte vakit geçiren insanların zaman içinde huyları da bir birlerine benzer anlamına gelen bir atasözüdür.Bu sözler daha çok evli çiftler için kullanılmakla beraber yakın arkadaşlar için de kullanılmaktadır.
 4. Ziyaretçi
  Çok güzelmiş ama ben isimleri değiştirdim

 5. Ziyaretçi
  çok güzel ödevime çok yardımcı oldu çok saolun

+ Yorum Gönder


üzüm üzüme baka baka kararır hikayesi,  üzüm üzüme baka baka kararır atasözünün hikayesi,  üzüm üzüme baka baka kararır atasözünün çıkış hikayesi,  üzüm üzüme baka baka kararır hikaye,  üzüm üzüme baka baka kararır ile ilgili hikaye,  üzüm üzüme baka baka kararır atasözünün kompozisyonu