+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Çingeneler in cenaze merasimi nasıl olur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Çingeneler in cenaze merasimi nasıl olur
  Çingeneler in cenaze merasimi nasıl olur 2. Leyla
  Devamlı Üye

  Çingeneler in cenaze merasimi nasıl olur


  Çingeneler in cenaze merasimi nasıl olur ile ilgili yazı


  ÖLÜSÜNÜN ÜSTÜNE İÇKİ DÖKÜP GÖMEN ÇİNGENELER


  Dünyanın en renkli toplumu olan çingeler, Romanya'nın en kalabalık kesimini oluşturuyor.Farklı ülkelerde bulunsalarda; oyun, eğlence, içki, kumar ve göçebelik ortak karakterleri.Çingenelerin bir başka ortak yanı ise bindikleri arabaları.Onların arabası tek marka : at arabası.Yakın zamana kadar at arabasından başka bir arabaya binmeyen çingeneler, durumlarını düzelttikçe normal araçlara da sahip oldular.
  Fotoğrafçı Jeremy Sutton-Hibbert, Romanya'daki çingenelerin hayatlarını anlatan bir belgesel çekti.1990 ila 2006 yılları arasında Romanya'da ağır bir komünizm baskısı altında yaşayan çingeleler, hükümet tarafından kendilerine tahsis edilen rezalet kamplarda tutuldular.İnsani ihtiyaçların çoğunun bulunmadığı bu kamplarda kalan çingeneler buna rağmen geleneklerini koruyarak neşe ve eğlencelerini bozmadı.Evlerinde düşen uçakların parçalarını, kaza yapan arabaların kapılarını saklayan çingeneler de ne ararsan bulunuyor.At arabalarıyla topladıkları hurdaları satıp evlerinin ekmeğini çıkaran çingeneler, yıllar geçtikten sonra birer Porsche araba sahibi bile oldu.
  İşte o yıllarda ölen çingeneler için parasızlıktan doğru dürst bir tören bile yapılamıyordu.Ölen bir çingene katolik papaz tarafından dua edildikten sonra adet gereği üzerine içki dökülerek göm

 3. Feyruşah
  Devamlı Üye
  Dünya nın bir çok ülkesinde yaşayan ve farklı dinlere geçmiş olan çoğu çingene var. O yüzden Çingenelerin cenaze merasimi bağlı olduğu dine göre yapılır. Müslüman olan çingeneler müslüman dinine göre, Hristiyan çingeneler hristiyan dinine göre gömülür.
+ Yorum Gönder


çingene cenazesi nasil olur,  çingenelerin cenazesi nasıl olur,  çingene cenazesi,  çingenelerin cenazesi,  çingene cenazesi nasıl oluyor,  çingene cenazesi nasıl olur