+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Güreş oyunun taktikleri madde madde Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Güreş oyunun taktikleri madde madde
  güreş oyunun taktikleri madde madde 2. IŞILAY
  Devamlı Üye


  EKNİK BÖLÜMÜ

  Bir güreşçinin başarılı olabilmesi için iyi bir tekniğe sahip olması gerekmektedir. Serbest güreşte teknik, öteki spor dallarında olduğu gibi metodlu,bilinçli ve sürekli olarak çalışmakla elde edilir.Her türlü hucüm ve savunmatekniği uzun sure eşli çalışmalar ve yanında mankenlerle tekrar edilip akıcı ve otomatik hale getirilir.motorik hareketler yalnızca uzun uzun çalışarak oluşturulur.

  ANTRENÖR FAKTÖRÜ

  Antrenör, Sporcunun en çok gereksininm duyduğu kişidir. Güreşçi için de aynıdır. Tüm çalışmalarda, dinlenme,beslenmede ve güncel yaşantısının disiplininde rolu antrenörün büyüktür Antrenörün önemli özelliğinden biri de kişilik kazanmış iyi bir eğitimci oluşudur. Güreşçinin yalnız beden yönünden gelişim ve yeteneğini sağlamakla kalmayıp, onun ruhsal ve zeka yöünden gelişmesine de yardımcı olur.
  Güreşçinin, beden ruh ve fikir gelişimini sağlamak için tüm kişiliğini kullanarak eğitir. Ahlak, Karakter,irade gücü,dürüstlük ve cesaretlilik kavramınıda onda tam olarak geliştirir. Prof. Dr. Carl Diem antrenörlerin önemi belirten şu güzel cümleyi dile getirmiştir. “Beden Eğitimi öğretmeni ve antrenör, yaratıcı birer heykeltraş sanatçısıdır.Ancak yaratılan heykel, ağaç veya taştan olmayıp, et ve kemikten oluşmaktadır”.
  Güreş antrnörü demek yalnız sporcunun minderde kazanmasını sağlamak için gerekli tüm teknik ve taktikleri öğreten kişi demek değildir, güreşçiyi her yönü ile hazırlayan kişi demektir.
  Iyiy bir gğreş antrenörü bilgili,ortaya çıkan doğru ve yanlış hataları açık ve seçik eleştrip yön veren kişidir.
  Eğitici antrenör yapacağı çalışmayı bilimsel ve standartlara uygun ölçüde planlı hareket eder.
  Antreman Planı Ve Uygulanışı
  Modern antreman sistemi bir güreşçi için elde edeceği en yüksek verime ulaştıran metodik çalışmadır. Antremanlar güreş sporunda üç ana grupta toplanabilmektedir. Buna göre;
  1-) Hazırlık dönemi
  Bu devre iki alt gruba ayrılır;
  İlk dönem:
  Genel hareket uygulamaları yapılır. Tüm teknikler tekrar edilerek üstüne yenileri eklenir.bu dönemde güreş çalışmasından kaçınılır daha çok kas gücünü geliştiren ve çabukluk sağlayan antremanlara yönelim vardır.

+ Yorum Gönder