+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Wireless şifre kırma nasıl önlenir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Wireless şifre kırma nasıl önlenir
  wireless şifre kırma nasıl önlenir 2. Leyla
  Devamlı Üye

  wireless şifre kırma nasıl önleniri hakkında bilgi

  wireless şifre kırma nasıl önlenir


  1.Kablosuz networkünüze mutlaka bir şifre koyun, normalde Wireless modem kablosuz internet bağlantısı erişim cihazları şifresiz çalışacak şekilde ayarlanmışlardır. Ayarlara girip hemen şifreli hale getirin.
  2. Şifreleme algoritması olarak WEP seçmeyin bunun yerine WPA ve eğer mümkünse WPA2 yi seçerek ağınızı dış ataklara karşı korumaya alın.
  3. Algoritma olarak WPA veya WPA2 yi seçtik, şifrenizi kesinlikle 10051973 gibi birşey vermeye veya internet123 gibi birşey vermeye kalkmayın işte güvenli şifre tipleri NasiLL.com12.WirelesŞifresi içinde büyük küçük harfler olan rakamlar olan ve uzun bir şifre. Bu şifreyi kırmak şimdilik normal bir saldırganın yapacağı şey değil. Hele 12 haneden uzun şifreyi deneyerek bulması neredeyse imkansız.
  4. Peki yarın WPA da kırılırsa diye önlemler almaya devam ediyoruz. Wireless modeminizin ayarlarından SSID yi gizleyin. Böylece normal yollardan sizin internetinizi bulmak mümkün olmayacaktır. Ta ki denk getirip sizin connect olduğunuz bir anda ismini yakalayabilirler yoksa kesinlikle SSID yayınlanmaz ve orada bir wireless internet olduğu belli görülür ama adı bilinemediği için bağlantı yapmak imkansızdır.
  5. Ağ adımızı gizledik ve son güvenlik önlemimizi de alıyoruz MAC adress filtreleme. Wireless modeminizin MAC adresi filtreleme kısmına girip yalnızca size ait laptop, bilgisayar, pocketpc cihazlarının MAC adreslerine izin verin. Onların mac aderslerini nasıl bilebilirimki demeyin, istediğiniz cihazlarınızla internete bağlanın. MAC adresi filtreleme kısmına girdiğinizde o an modeme bağlı cihazların MAC adreslerinin listelendiğini ve direk onlara izin veya yasak koyabildiğinizi göreceksiniz. Böylece saldırganın bu adresleri yakalayıp sisteme saldırması dışında yapacağı hiçbir girişim wireless modem tarafından kabul görmez.
  6. Ayrıca internetinizi ve modeminizi gece kullanmıyorsanız kapatabilirsiniz, zira etrafta bedava wireless internet arayanlar genellikle geceleri uğraşan tiplerdir.

 3. Sultan
  Devamlı Üye
  Wireless şifre önleme işlemi yapabilmek için ilk önce Wireless şifresini bilmeniz gerekebilir. Wireless şifresini bildiğinizde kimsenin bilemeyeceği bir şifre koyup önleyebilirsiniz.
+ Yorum Gönder


wireless şifre kırma