+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Aşkla inanç arasında nasıl bir ilişki vardır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Aşkla inanç arasında nasıl bir ilişki vardır
  aşkla inanç arasında nasıl bir ilişki vardır 2. Ayşe
  Yeni Üye


  1.hayatın her zaman tek şeritli olmadığı gerçeğinin sonucudur. belki gençliğin fırsatıyla, belki kalbin zorlaması ile bir süre gözünü,gönlünü, aklını diğer şeritlere kapamış ve sadece kendi şeridinde yol alan insanın yavaştan şerit değiştirmek için sinyal ışıklarını yakmasıdır.

  kolay değil bu zamanda şerit değiştirmek. istanbul trafiğinin hali ortada, nasıl girecen araya

  evet, evet kolay değil şerit değiştirmek. o yolu benimsemişsin bir kere. yol senin hayatına yön vermiş. onun için diğer seçenekleri atlamışsın, onun için sapmamışsın hiçbir arayola. güvenmişsin, inanmışsın yola, sabitlemiş direksiyonu, arada deniz manzaralı yollara gönlünü kaptıracak gibi olmuşsun da olsun biz yolumuzda devam edelim demişsin.

  başlarda eğlenceli geçmiş zaman. etradında ne yollara girenler görmüşsün de şükretmişsin haline, senden önce istediğin yolda gidenleri gördükçe de hafif bir burukluk kaplamış içini yüzünde o yolda gidenlere mutlu bir gülümseme ile. olsun bizim yolda daha güzel yerlere açılacak demişsin, beklemek lazım. beklemek.

  eeee eeesi gitmişsin işte. dümdüz yol. ne bir virajı, ne bir yokuşu, ne bir inişi. hani bu amerika'da çölün ortasında dümdüz ilerleyen o meşhur yol gibi. adını çıkarsam yazardım elbette ama yıllarca yol aldıktan sonra insan yollara olan sevgisini de kaybedebiliyor tabii.

  gitmişsin, bilmem belki aylardır, belki onyıllardır. sonra bu sefer sen eee demişsin. eee iyi, kötü onca yol geldik. yok mu hani bi bu yolun başka gideni? bu yolun başka müptelası? kesişse yollar hani

  sonra tabii içten içe bir telaş. hani bu daha güzel yollara sapan ve içerde burukluk bırakanların sayısındaki artış, inancın yerini sorgulamalara bırakması.

  önce insanı duygusallaştıran teybi kapatıp, ardından sinyali vermek demektir, bu başlığın tanımı. tabii onca zamandan sonra diğer yollara olan acemilikte cabasıdır.

  lan ya çıkarsa bir gün sorusu da her geçen gün daha kısık sesle de olsa duyulmaktadır yine de.

  3.evde kalmış kadının bakış açısıdır

  5.(bir arkadaşımın arkadaşının arkadaşından).
  birini seversin parası pulu osu busu şusu umrunda değildir, sadece seversin işte, aradan geçen zamanla birlikte karşı tarafın dini imanının çıkar ve para olduğunu görürsün, karşı taraf sana senin ona verdiğin değerin onda birini bile vermiyordur.
  bencillikte üst seviyededir, öncelik kendidir. karşı tarafa vermiş olduğu kalbin önce çatlar ve sonra tuz buz olur. işte bu anda mantık ilişkisi devreye girer.
  mantık ilişkisinde de aslında sevgi vardır, ama temkinlidir kişi, karşı taraf bi fazla sevsin ki ben o kadar sevmeyim ki canım yanmasın düşüncesi ile hareket eder.
  yaşı yaşıma huyu huyuma suyu suyuma, davul bile dengi dengine, ama o daha çok sevsinişte bu düşünce şekline mantık ilişkisi deniyormuş.


  6.(bkz: aşka inanmıyorum ama bir mantık var)

  7.zengin koca adayı buldum kaçırmayım'ın bir başka şekilde söylenişi.


  8.ikisinden birini seçme zorunluluğu yoktur. aşka inanıyoken de gayet mantığa dayalı ilişki yaşanabilir. aşka inanıyorum, hayatımda aşk yok o zaman kimseyle birlikte olmayayım diye bir durum mu var canım.

  not: saldırmayın erkeğim.

  9.mantık ilişkisi diyerek kafa sikmeye gerek yok, en uğraştırmayan seks nerdeyse oraya yönelmektir.

  şurda biz bizeyiz, yine.


  10.gubidik insanlar yerine mantıklı birine aşık olunarak sorun çözülebilir.

+ Yorum Gönder