+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Para olmasaydı neler olurdu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Para olmasaydı neler olurdu
  para olmasaydı neler olurdu 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Para olmasaydı

  onun yerine kullanılacak çok daha farklı nesnelerolurdu. çünkü artık hayat şartları eskiden olduğu gibi değiştokuş yada takas şartlarına cevap vermiyor
 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Para olmasaydı neler olurdu


  Lydia'nın insanlık tarihine en büyük katkısı "para"yı icat etmiş olmalarıdır. Başkent Sardes'in içinden geçen Paktalos Irmağı'nın alüvyonlarında doğal olarak bulanan altın-gümüş karışımı "elektron" madeninden basılan ilk sikkelerin üzerinde Lydia Krallığının arması olan aslan başı bulunuyordu. İlk Lydia sikkeleri muhtemelen Alyattes döneminde basılmıştır. Sikke basımının daha iyi bir duruma gelmesi ve elektron yerine altın ve gümüşten ayrı olarak sikke basımı Kral Kroisos zamanında ortaya çıkmıştır.
  Seramik kapların özelliğinden Lydialıların batıdaki komşuları İyonya ile çok öncelere giden bir ilişkileri olduğu saptanmıştır. Yine Lydialılar'ın Yunanlılar'la ticari ilişkilerinin yanı sıra dinsel ilişkileri de vardı. Lydia dininde en önemli kültler ana tanrıça-Artimu (Artemis) veya Kybele, Luvi tanrıçası-Kuvava, tarım tanrısı-Baki (Dionysos), yağmur tanrısı-Leus (Zeus) ve mezarların koruyucusu-Santas'dır. Lydialıların parayı icat etmeleriyle insanlığa çok önemli faydaları dokunmuştur.
 4. Ziyaretçi
  Güzel ödevime çok yardımcı oldu

+ Yorum Gönder


para,  para resmi,  para resimleri,  PARA RESİMLERİ,  para olmasaydı neler olurdu,  para olmasaydı ne olurdu