+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Muhammet erkek kuşum çok ısırıyor ne yapmalıyım Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Muhammet erkek kuşum çok ısırıyor ne yapmalıyım
  yardımcı olun erkek muhabbet kuşum ısırıyo ne yapmam lazım?acill 2. Asel
  Bayan Üye


  Kuşlar neden ısırır?


  Isırmak kuşların doğal davranışlarından birisi değildir, dolayısıyla kuşunuz saldırgan olmaya çalışmamaktadır. Gerçek bir ısırıktan ziyade kuşunuzun sizi “gagalaması” için birkaç sebep bulunmaktadır.

  Çoğunlukla kuşlar gagalarını üçüncü el veya üzerine çıkacakları tünekleri kontrol edecek bir uzuv gibi kullanırlar, kuş sahipleri ise bunu ısırılmak ile karıştırır. Gagalanmak iyi bir deneyim olmayabilir, ancak ısırılmaktan çok farklıdır.

  Korkuyorsa ısırabilir

  Kuşlar korktuklarında veya köşeye sıkıştıklarını hissettiklerinde gerçekten ısırarak tepki verirler. Bu ısırıklar genellikle hızlı ve kuvvetlidir; ayrıca kuşun diğer vücut hareketleri bu ısırığı sizin acı çekmeniz için yapıp yapmadığını anlamanızı sağlayacaktır. Sıklıkla bu ısırıklar deriyi deler, en azından acı verici bir çukur oluşturur.

  Eğer bir defa ısırılmış veya “gagalanmış” olduğunuzu anlayabildiyseniz, bu davranış ile nasıl başa çıkacağınıza karar vermeniz çok daha kolaydır. Eğer gagalanmış iseniz, bu acıya katlanmanız gerekir. Kuşların gagalarını bu yönde kullandığı bir gerçektir ve bütün tecrübeli kuş sahipleri bunun kuş sahibi olmanın bir parçası olduğunu bilir.

  Eğer gerçekten ısırıldıysanız, kuşunuzun rahatlamasına yardımcı olacak birkaç yöntem deneyebilir ve bu istenmeyen davranışı kontrol altına alabilirsiniz.

+ Yorum Gönder