+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Ramazanda kalp kırmak Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Ramazanda kalp kırmak
  ben sigara içtiğim için ramazanda çok sinirli oluyorum bu durumda elimden olmadan kalp kırıyorum bu durumda ne yapmalıyım 2. Fatma
  Administrator

  ben sigara içtiğim için ramazanda çok sinirli oluyorum bu durumda elimden olmadan kalp kırıyorum bu durumda ne yapmalıyım

  Ramazanda kalp kırmak.jpg


  Ramazan ayının gelmesi ile birlikte özellikle iftar saatine yakın yaşanan kavgalar dikkat çekmeye başladı. İl Müftüsü Selami Emen ise, oruçluyken kalp kırmanın Kabe yıkmak gibi olduğu söyledi.
  Ramazan ayında oruç tutmanın verdiği halsizlik ve sinirlilik hali, özellikle iftar saatine kendini gösteriyor. Polis ekipleri iftar saatlerinde yaşanan kavga ve tartışma olaylarına müdahale etmeye çalışırken, kişilerin agresif tavırları ise Ramazan ayına bağlanıyor. Oruçluydum, kendimi tutamadım gibi bahanelere başvuran kişiler, Ramazan ayının faziletini kendi lehlerine çevirmeye çalışıyorlar.
  İl Müftüsü Selami Emen de bu tip olayların yaşanmaması gerektiğini ifade ederek, ''Ramazan ayı sabır ayıdır. Özellikle bu ayda insanların birbirlerini kırmamaları gerekiyor. Peygamber efendimiz de buyuruyor ki böyle bir olayla karşılaşan birisi iki kere oruçluyum desin. Ramazan'ın farzını yerine getirmiş olsanız bile birinin kalbini kırarak kazanılacak sevabı yok edersiniz. Özellikle Ramazan ayında kalp kırmak Kabe yıkmak gibidir'' dedi.
+ Yorum Gönder