+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Claudio Maldonado Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gebzeberkay
  Devamlı Üye

  Claudio Maldonado Biyografisi
  Claudio Maldonado Biyografisi


  Claudio Andrés del Tránsito Maldonado Rivera (d. 3 Ocak 1980, Curicó) Şili'li Milli Futbolcu.

  klaudio_maldonado.jpg
  Çocukluktan beri Colo-Colo'nun büyük bir taraftarı olan Maldonado Futbolada Colo-Colo Kulübünde başlamıştır. Futbol stiline bakıldığında; Kondisyonu, iyi pas yapışı ve defansif yöndeki başarısı onu Güney Amerika'da futbol oynayan ön liberolar arasında en iyiler arasına girmesini sağlamıştır. Milli Takım kariyeri ise 2000 yılında başlamıştır. Sidney'de düzenlenen 2000 Yaz Olimpiyatları'ndan bronz madalya ile dönen Şili Milli Takımının 23 kişilik kadrosu içinde yer almış ve ilk milli maç deneyimini ise 12 Şubat 2000 tarihinde Bulgaristan'a karşı yaşamıştır.
  Aynı sene Maldonado Brezilya ekiplerinden São Paulo Takımına satılmıştır. O dönemde rakamın 2.1 milyon $ olduğu açıklanmıştır.
  Brezilya'ya giden Maldonado, ilk ekibi olan São Paulo'da 3 sezonda 35 kez forma giymiştir. 2003 yılının Mayıs ayında ise Cruzeiro'yu çalıştıran Wanderley Luxemburgo onu ısrarla isteyerek takımına aldırmıştır. Kariyerinin en önemli yıllarını Cruzeiro'da geçirmiştir. 2003 yılında Brezilya'da bütün kupaları kaldıran Cruzeiro'nun başarısının önemli mimarlarından biri olmuştur.
  2006 FIFA Dünya Kupası elemelerinde de mücadele etmiştir. 2006 yılının devamında yine Luxemburgo'nun peşinden gitmiştir. Santos'un başına geçen Luxemburgo, onu bu sefer 4.5 milyon $ bonservis bedeliyle kadrosuna katmıştır. Maldonado ise, bu dönemde dizinden ciddi bir şekilde sakatlanmış ve iki ay kadar meşin yuvarlağa dokunamamıştır. Sakatlığından sonra ise Copa Libertadores'te mücadele eden Santos'un ilk 11indedir. 2007'de Campeonato Brasileiro Série A'da ligi ikinci sırada bitiren Santos FC, Copa Libertadores 2008'e doğrudan gitme hakkı elde etmiştir. Maldonado, 2007-2008 sezonu ikinci yarısında Fenerbahçe'ye transfer olmuştur. Teknik direktörler tarafından fazla şans verilmeyen futbolcu yaşadığı sakatlaıkların da etkisiyle 17 maçta forma şansı bulabildi. Sezon sonunda Flamengo'ya transfer oldu.

 2. Gebzeberkay
  Devamlı Üye

  Resim için teşekkürler abi.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Claudio Maldonado olarak tanıdığımız bu ünlü futbolcu bilindiği gibi orta saha oyuncusu olarak yer almaktadır. bunun dışında ünlü futbolcu bir çok takımda forma giymiştir son olarak da yani şu an Claudio Maldonado orta saha oyuncusu olarak colo colo da forma giymektedir.
+ Yorum Gönder


maldonado