+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda santiago munez kimdir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  santiago munez kimdir?
  22 Nisan 1982 tarihinde Meksika da dünyaya gelmiştir. İngiltere de forma giymektedir. Orta saha mevkinde oynamaktadır. Başarılı bir futbolcudur.

  Her genç gibi Santiago Munez´in de büyük bir hayali vardı. Geleceğin büyük futbol yıldızı olmak istiyordu. Ancak o gençlerden farklı olarak, Munez´in karşısına hayallerini gerçekleştirme fırsatı çıktı.

  158795.1.jpg

  Başarıya ulaşmak istiyorsa öncelikle korkularını bir yana atmalı; evinden binlerce kilometre uzağa yolculuklar yapmayı göze almalı; kendisini dünyanın en iyileriyle aynı yerde olmaya layık görmeliydi.
  Santiago´nun çıktığı bu yolculukta zorlanacağı belliydi. Karşılaştığı yoğun baskılar ve birtakım insanların kişisel hırsları yüzünden bu yolculuk ona pahalıya mal oldu. Karşısına çıkan engeller, bu yetenekli ve kararlı genç sporcuyu/futbolcuyu hedefine varmaktan alıkoyacak mıydı?
  Henüz 10 yaşındayken ailesiyle birlikte Meksika´dan ABD´ye göç eden Santiago Munez´in sahip olduğu sadece iki şey vardı: Futbol yeteneği ve yırtık pırtık bir Dünya Kupası resmi
  Los Angeles´ta önemsiz işlerde çalışarak büyüyen Santiago´nun (Kuno Becker) tek tutkusu futbol oynamaktı. Uluslararası çapta bir futbol yıldızı olacağına babasını ikna etmek de ayrı meseleydi. Çünkü yaşlı babası, "Bu dünyada iki tip insan vardır. Lüks villalarda yaşayanlar ve onların çimlerini biçip otomobillerini yıkayan bizim gibi insanlar" diyordu. Kısacası genç Santiago Munez´in bu kaderi değiştirebileceğine inanmak istemiyordu.
  Los Angeles´ta oynadığı yerel nitelikli bir futbol maçı sırasında İngiliz asıllı eski ünlü futbolcu Glen Foy (Stephen Dillane) tarafından keşfedilince genç Santiago´nun kaderi değişmeye başladı. Glen ,Santiago´nun son derece yetenekli, hızlı ve cesur bir futbolcu olduğunu hemen anlamıştı. İngiliz Premier Liginin efsanevi kulübü Newcastle United´ın özlemini çektiği tipte bir futbolcu vardı karşısında
  Futbolun adeta din gibi kabul edildiği ve stadyumların da katedral gibi görüldüğü yabancı bir ülkeye giden bu genç Latin asıllı Amerikalının yeteneğini orada kanıtlaması gerekiyordu. Dünyanın en prestijli futbol kulüplerinden birisi olan Newcastle United ile sözleşme yapmasının başka yolu yoktu.
  Uluslararası futbol arenasının yüksek tempolu dünyasının eşiğine kadar gelen ve başarılı olma hırsıyla yanıp tutuşan Santiago´nun aşması gereken engellerin sayısı çok fazlaydı. Çamurlu sahalar, soğuk rüzgarlar, takım arkadaşlarından aldığı darbeler bunlardan sadece birkaçıydı. Bunlara bir de kişisel sıkıntı, sakatlık ve hızlı tempolu hayatın baştan çıkarıcı istekleri de eklenince genç Santiago Munez´in işinin hiç de kolay olmayacağı ortadaydı.
  Milkshake Films ve Buena Vista Pictures International´ın sunduğu "Goal!"ün yönetmenliğini Danny Cannon üstlendi. Yapımcılığını Mike Jefferies ve Matt Barrelle gerçekleştirdi. Senaryosunu Dick Clement ile Ian La Frenais beraber yazdı.
  Başrolünde Meksikalı genç aktör Kuno Becker´ın oynadığı filmde aralarında David Beckham, Zinedine Zidane, Raul Gonzalez, Patrick Kluivert , Kieron Dyer , Brian Johnson , Henrik Larsson ve Newcastle United kaptanı Alan Shearer´ın da bulunduğu dünya futbolunun dev yıldızları da kamera karşısına geçti. Diğer rollerde Alessandro Nivola, Stephen Dillane, Anna Friel, Marcel Iures, Sean Pertwee, Lee Ross, Stephen Graham, Kevin Knapman, Cassandra Bell, Kieran O´Brien, Tony Plana ve Miriam Colon´dan kurulu bir oyuncu kadrosu yer aldı 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Santiago munez bilindiği gibi çok başarılı yetenekli ve çok güzel oynayan bir futbolcudur. bunların hepsi doğru olan bir şeydir ancak bilindiği gibi santiago munez hayali bir karakterdir ve çok ünlü bir fil olan gol adlı serinin kahramanıdır.
+ Yorum Gönder


santiago munez,  Santiago Munez kimdir,  munez,  santiago munez hangi takımda,  munez santiago,  santiago munez gerçek mi