+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Halil Mutlu Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Halil Mutlu Hakkında Bilgi
  Halil Mutlu yaşamı

  14 Temmuz 1973 yılında Bulgaristan Kırcaali'de doğdu. Haltere antrenörü İbrahim Elmalı'nın desteği ile 10 yaşında başladı. Ülkesinde gördüğü baskılardan dolayı spora iki yıl ara vermek zorunda kaldı. Ardından 1989 yılının Aralık ayında Türkiye'ye iltica etti. Mutlu, ilk şampiyonluğunu 19 yaşında İngiltere'de düzenlenen Gençler Avrupa Şampiyonası'nda koparma, silkme ve toplamda altın madalya kazanarak yaşadı.

  halilmutlu.jpg

  Mutlu bugüne kadar bir kez gençler, 7 kez de büyüklerde Avrupa şampiyonu; bir kez gençler ve 3 kez de büyüklerde dünya şampiyonu olurken 2 de Olimpiyat şampiyonluğuna imza attı. Üst üste kırdığı rekorlar nedeniyle kendisine 'Küçük dev adam' lakabı takıldı. Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencisi olan Halil Mutlu halen Kombassan Konyaspor Kulübü'nün formasını giyiyor.
 2. Ziyaretçi

  bn ce bu sporlarla ilgili daha fazla bilgi olmalı
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Halil Mutlu bilindiği gibi olimpiyat şampiyonlardan biridir. bunun dışında Halil Mutlu bulgaristan göçmeni olan türklerdendir. bunun dışında şampiyonluk kazandığı alan bilindiği gibi halterciliktir. haltercilik daha doğrusu halterde bilindiği gibi iki tarafında da eşit ağırlıklar olan çubuğu kaldırma sporudur.
+ Yorum Gönder


halil mutlu,  halil mutlu hayatı,  halil mutlu hakkında kısa bilgi,  halil mutlu hakkında bilgi,  halil mutlu ile ilgili bilgi,  HALİL MUTLU