+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Ferit Şahenk Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Ferit Şahenk Kimdir
  Ferit Şahenk Kimdir


  feritsahenk.jpg

  Ferit Şahenk, 1964 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Üniversite eğitimi için Boston College’ı geçen Şahenk, 1987 yılında, Pazarlama ve İnsan Kaynakları bölümünden mezun oldu.

  1991 yılında, Garanti Menkul Kıymetler Şirketi’ni kurdu. 1994 yılına gelindiğinde, Garanti, Türkiye’deki en büyük menkul kıymetler şirketi haline gelmişti. Garanti Menkul Kıymetler Şirketi, 1994 yılında Doğuş Grubu’nun yatırım bankası haline geldi ve yeni kurulan bu bankanın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na Ferit Şahenk getirildi.

  1990-1997 yılları arasında Doğuş Otomotiv Grubu Yönetim Kurulu başkanlığı yapan Şahenk, 2001 yılının nisan ayında, kalp krizi sonucu hayata gözlerini yuman babası Ayhan Şahenk’in yerine, henüz 37 yaşındayken Doğuş Holding’in başına getirildi.

  Şahsi serveti, Forbes dergisine göre 2007 yılında 1.3 milyar dolar olan Şahenk, Doğuş Holding çatısı altında çalışan 20.000’den fazla insanın da işvereni konumundadır. Diana Şahenk ile evli olan başarılı iş adamının, Defne adında bir kız çocuğu bulunmaktadır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Ferit Şahenk türkiyenin en zengin kişileri denildiği zaman ilk olarak adı söylenecek olan kişilerdendir. Ferit Şahenk bilindiği gibi türkiyenin en büyük holdiglerden biri olan doğuş holding ve garanti bankasının yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. söylenenlere göre Ferit Şahenkin 1 milyardan fazla serveti varmış.
+ Yorum Gönder


ferit şahenk,  ferit sahenk,  ferit şahenk aslen nereli,  ferit şahenk kimdir,  şahenk,  defne şahenk kaç yaşında