+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Atagün Yalçınkaya Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Atagün Yalçınkaya Biyografisi
  Atagün Yalçınkaya yaşamı

  atagn1.jpg

  Atagün Yalçınkaya (d. 14 Aralık 1986)Türk boksör, beden eğitimi öğretmeni.
  2004 Atina Olimpiyatlar'ına 48 kiloda katılmaya hak kazanan Atagün Yalçınkaya, güçlü rakiplerini yenerek finale çıkmıştır. Finalde Kübalı rakibine yenilerek gümüş madalya kazanmıştır. 29 Ağustos 2004'te kazandığı ikincilik derecesi ile Türkiye'nin Olimpiyatlar tarihinde en genç yaşta madalya kazanan sporcusu olan Yalçınkaya 17 yaşında final oynayan sporcu, Muhammed Ali'den sonra olimpiyatlarda final müsabakası oynayan en genç boksör unvanını sahip olmuştur.
  Maçlarını anlatan, Türk spor tarihinin en ünlü spikerlerinden Orhan Ayhan, çok genç olması nedeniyle ona "Dövüşçü Bıdık" lakabını takmıştır. Rakibini serseme çeviren direk ve kroşeleri nedeniyle kendisine, adından hareketle "Atagüm" dendiği de olur.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Atagün Yalçınkaya bilindiği gibi bir boksördür ancak bir boksör olarak sahip olduğu 48 kilosu ile inanı çok fazla şaşırtmaktadır. neden mi çünkü genel olarak boksörler çok fazla kilolu olan insanlardır ve böyle olunca kişi elinden olmadan Atagün Yalçınkayanın rakipleri karşısın da hiç şansi olmadığını düşündürmektedir.
+ Yorum Gönder


atagün yalçınkaya,  boksör atagün yalçınkaya