+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Bilgehan Demir Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Bilgehan Demir Biyografisi
  Bilgehan Demir yaşamı hakkında
  bilgehandemir.jpg
  M. Bilgehan DEMİR daha önce CİNE-5, SUPERSPORT, TGRT, KANAL D, CNN TÜRK ve DOĞAN HABER AJANSI’nda çeşitli görevlerde bulundu…1997-2000 yılları arasında CİNE-5’in Lig maçlarını yayınlayan kadrosunda yer alan demir, Galatasaray’ın UEFA Kupasını kazandığı sezon sarı kırmızılı takımın tüm maçlarında CİNE-5’in canlı yayın ekibinde yer aldı. CİNE-5 ile kardeş kuruluş olan Supersport kanalında Avrupa’dan Futbol yapımcılığını da üstlenen genç spiker, burada İspanya, İngiltere, Hollanda, Portekiz, Fransa, Almanya ve Brezilya liglerinin sorumlusu olarak da çalıştı… Daha sonra TGRT’ye transfer olan ve burada Spor Spikeri ve Editörü görevlerinde bulunan Demir, 2004 yılında askerliğini yapmak üzere 6 ay Kandıra’da bulundu Askerlik dönüşünde Doğan Medya Grubunda transfer olan Demir, burada 18 ay süre ile Kanal D ve CNN Türk’ün gerek Beşiktaş gerek ise milli takımlarla ilgili canlı yayınların sorumluluğunu üstlendi… Tarihi İsviçre maçlarının canlı yayınlarında bulundu ve FIFA davalarını Zürich’te bizzat yerinden takip etti… 2006 yılı Ocak ayında teklif üzerine tekrar TGRT’ye dönen genç isim burada 10 ay süre ile TGRT Spor Müdür Yardımcılığı görevini gerçekleştirdi. Bilgehan Demir, kasım ayında Ekrem Özdamar’ın ayrılması ile birlikte spor müdür vekilliğine getirildi.. Fox Tv’nin yeni kardosunda da bulunan Bilgehan Demir şu anda Fox Spor haberleri koordinatörü olarak görev yapmaktadır Demir, Fox Tv’de yayınlanan boks ve kickboks karşılaşmalarının da anlatımını yapıyor


  18.06.1976 doğumlu Bilgehan Demir, ilk, orta ve yüksek öğrenimini Bursa’da yaptı… Orta öğrenimini Bursa Özel Baran lisesinde tamamlayan Bilgehan Demir, İngilizce biliyor… Ana branşı futbol, yardımcı branşı kayak olan Demir, Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezun oldu…AIPS (Dünya Spor Yazarları Birliği) üyeliği bulunan genç yönetici aynı zamanda TSYD’nin de doğal üyesi ayrıca sarı basın kartı sahibidir..
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Bilgehan Demir bilindiği gibi başarılı bir adamdır. kendisi yani Bilgehan Demir türkiye de spor spikerliği yapmak da olan ünlü isimlerden biridir. bunun dışında yapımcılık ve gazatecilk gibi alanlar da da çalışmaktadır. son olarak Bilgehan Demir 39 yaşıdaevli ve çocuk sahibi bir adamdır.
+ Yorum Gönder