+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Hasan Doğan Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Hasan Doğan Biyografisi
  Hasan Doğan 15 Mart 1956 tarihinde Kastamonu da dünyaya gelmiştir. Büyük iş adamlarından biridir. Ayrıca spor yöneticiliği yapmaktadır. 5 Temmuz 2008 tarihinde Muğla Bodrum da vefat etmiştir.


  hasan1.jpg


  İlk, orta ve lise tahsilini İstanbul'da yapan Doğan, 1979 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünü bitirdikten sonra 1979-1980'de İngiltere'de lisan eğitimi aldı. 1981-1988 arası Koç Holding bünyesindeki Beldesan firmasında pazarlama koordinatörü olarak görev alan Doğan, 1988 yılında kurucusu olduğu Ramsey'in genel müdürlüğü görevini üstlendi.

  Aysel Doğan ile evli olan ve Zeynep ile Selim adlı iki çocuğu bulunan Hasan Doğan, halen Ramsey Giy. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu üyeliği, Gürmen Giy. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu üyeliği, Kip-Teks Konf. İmalat Paz. San. Tic. A.Ş yönetim kurulu başkanlığı, Star Medya Yayıncılık yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürütüyordu.

  Doğan, Levent Bıçakcı'nın Futbol Federasyonu başkanı olduğu dönemde federasyonda başkan vekili olarak görev almıştı. Hasan Doğan'ın bu görevleri dışında, İstanbul Sanayi Odası Meclisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği sanayi konseyi, Boks Federasyonu yönetim kurulu üyelikleri bulundu.

  Futbol Federasyonu Başkanı olan Doğan, bunun yanında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyeliği ile Beşiktaş Kulübü kongre üyesi olarak sporun içinde yer alıyordu.

  Hasan Doğan, 5 Temmuz 2008 tarihinde Bodrum'da vefat etti. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Hasan Doğan bilindiği gibi bir türktür ve kendisi türkiye de bilinen ve tanınan bir spor yöneticisidir. bunun dışına Hasan Doğan aynı zaman da başarılı ve yetenekli iş adamlarından da biridir. bunun dışında Hasan Doğan bilindiği gibi namık sevik onur ödülünü alan biridir.
+ Yorum Gönder


hasan doğan,  Hasan Dogan