+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Mike Tyson biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Mike Tyson biyografisi
  Mike Tyson


  Mike Tyson 30 Haziran 1966 tarihinde Amerika da dünyaya gelmiştir. Müslüman olduktan sonra Malik Abdul Aziz diye anılmaktadır. Boks dalıyla uğraşmaktadır. Birçok başarışı bulunmaktadır.

  mike-tyson.jpg


  Mike Tyson, 30 Haziran 1966 yılında Brooklyn'de doğdu. ABD'li boksör, 1985 (Mart)'te yaptığı ilk profesyonel maçında rakibini 1. rauntta nakavtla yendi. 22 yaşında dünyanın en büyük boksörleri arasında adı geçmeye başladı ve kısa bir süre sonra Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonluğu'nu kazandı (1988). 1991'e kadar yaptığı 36 maçı da kazanan Tyson, ilk mağlubiyetiyle Buster Douqlas ile yaptığı karşılaşmada tanıştı.

  Aynı yıl, Amerika Güzellik Kraliçesi'ne tecavüz olayı, Mike Tyson'un skandallar zincirinin ilk ve en önemli halkasıydı. Bu suçtan dolayı hapse giren Tyson, orada müslümanlığı seçti ve Malik Abdülaziz ismini aldı. Cezası biter bitmez, bir barda çıkardığı kavga yüzünden kendisini tekrar mahkemede buluyordu. Yumrukları kadar yasa dışı olaylarıyla da anıldı. Dünya Boks Konseyi (WBC) ve Dünya Boks Birliğinin (WBA) ağır siklet şampiyonluğu ünvanlarını elde etti. 1996'da Holyfield'a yenilerek WBA ünvanını kaptırdı.

  1997'de Evander Holyfield ile yaptığı ünvan maçının üçüncü raundunda rakibinin kulağını ısırdığı gerekçesiyle diskalifiye edildi. İki yıl men cezası alan Tyson'un Ohio eyaletinde ömür boyu boks yapması yasaklandı. Tyson, 1999 yılında tekrar ringlere döndü.

  8 Haziran 2002'de Memphis'te, Lennox Lewis ile Mike Tyson arasında yapılan Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonası karşılaşmasında kazanan taraf Lennox Lewis oldu. Lennox Lewis, karşılaşmada pek varlık gösteremeyen Tyson'ı sekizinci roundda yenerek Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu ünvanını aldı. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Mike Tyson bilindiği gibi daha sonra müslüman olmuş olan ünlü isimleden biridi.r Mike Tyson bilindiğigibi yetenekli ve tanına bir sporcudur ve spor dallarından da boks ile uğraşan biriid.r bunun dışında Mike Tyson ünlü sinema filmlerinde de rol almış olan bir sporcudur.
+ Yorum Gönder


mike tyson,  mıke tyson,  mayk taysın,  tyson,  mc tyson