+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Ünal Aysal Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Ünal Aysal Biyografisi
  Ünal Aysal yaşamı hakkında bilgiler

  nalaysal.jpg
  Galatasaray Spor Kulübü Başkanı

  işadamı


  1941 yılında İstanbul'da doğdu. Orta öğrenimini 1960 yılında mezun olduğu Galatasaray Lisesi'nde yaptı. Yüksek öğrenimini, İsviçre - Neuchatel Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı. Sonra, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden muadelet diploması aldı.

  Galatasaray Lisesi'nden mezun olduğu 1960 yılından itibaren, çalışma hayatına başladı. 1970-72 yıllarında Koç Holding bünyesindeki Ram Dış Ticaret şirketinde ihracat koordinatörü olarak görev yaptı.

  1973 yılı başında Brüksel'deki bir firmanın ticaret müdürü olarak çalıştı. 1974 yılında Unit International'i kurdu. Bu şirkette, ilk 10 yıllık dönemde demir çelik ve sanayi mamulleri satışı ve petrol swap işlemleri yaptı. 1984 yılında petrolün yanı sıra, elektrik üretimi ve anahtar teslim santral inşa ve finansmanı projelerinde ihtisaslaştı.

  Türkiye ve İran'da elektrik santralleri kurdu. Daha sonra temiz enerji yatırımları ve madencilik faaliyetlerine yöneldi.

  Turizm sektörü ile de ilgilendi. Antalya Kemer'de, biri 450, diğeri 370 odalı 5 yıldızlı oteller kurdu. Ayrıca İstanbul Boğazı'nda bir butik otel sahibidir.

  1000 kişinin çalıştığı Unit grubunun çatısını oluşturan 23 şirketin yönetim kurulu başkanı. Bazı yatırımcı Avrupa şirketlerinin yönetim kurullarında da faal üye olarak çalışmaktadır.

  1999 yılında, Türkiye'yi yurt dışında en iyi temsil eden işadamlarından biri oldu. Bakanlar Kurulu kararı ile cumhurbaşkanı tarafından verilen Yüksek Liyakat Madalyası ile onurlandırıldı.

  14 Mayıs 2011 tarihinde Galatasaray Spor Kulübü Başkanı seçildi.


  HABER

  Hep beraber sevinmeyi yeniden öğreneceğiz


  Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığına seçilen Ünal Aysal, seçim öncesi yaptığı konuşmada, birlik ve baraberliğe dikkat çekti.  Ünal Asal'ın Ekibi ve Yaklaşımları

  İkinci Başkanı: Ali Dürüst
  Listesi: Semih Haznedaroğlu, Ali Dürüst, Sedat Doğan, Celal Gürcan, Mete Başol, Refik Arkan, Adnan Öztürk, Ali Gürsoy, Aka Gündüz Özdemir, Adnan Nas.

  Yedek: Ahmet Ocaklı, Abdurrahim Albayrak, Emir Sarıgül, Mehmet Cibara, Necati Demirkol.

  Sloganı: Dünya çapında başarıda süreklilik

  Hoca adayları: Fatih Terim, Lucescu, Jol, Gerets.

  Anlaştığı oyuncular: Elmander ve Safari ile görüşmeler sürüyor.

  Vaatleri: Sürekli başarı, tüzük değişecek, kadroda yıldız futbolcular yer alacak. Sportif dışı gelirlerin yüzde 50 artması, mevcut borcun en az yüzde 40 oranında azalması.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Ünal Aysal bilindiği gibi türkiyenin dört büyük futbol takımlarından biri olan sarı kırmızılı takımın yani galatasaray kulübünün eski başkanıdır. bunun dışında Ünal Aysal türkiyenn başarılı iş adamlarından da biridir. son olarak Ünal Aysal yılın spor adamı alında ödül alan biridi.r
+ Yorum Gönder