+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Ali Kemal Denizci futbolda neler yaptı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Ali Kemal Denizci futbolda neler yaptı
  Ali Kemal Denizci

  Ali Kemal Denizci, Trabzonspor'un 70'li yillardaki efsane kadrosunun bas aktörlerinden biridir. 17 yasindayken futbolcu lisansini kaçak çikarmistir. Ilk takimi Çarsibasi'dir. Bir sene sonra Trabzon Yolspor'a transfer olur. Ardindan Rizespor'a geçer. Rizespor, o siralar üçüncü ligdedir. Rize'de 2 sene kalir. Bu sirada gösterdigi performansla Kayserispor'dan teklif alir. Kayseri'de imza attiktan sonra ikinci ligdeki Trabzonspor'un ona teklif getirmesi üzerine sözlesmeyi iptal eder ve Trabzonspor'da oynamaya baslar.
  Kadro kurulduktan sonra ilk yil sampiyonluk averajla Kayserispor'a kaptirilir. Ikinci yil ise sampiyon olurlar. Birinci Lig'deki ilk sezonunda (1974-75) Trabzonspor ligi 9. bitirir ve kupada final oynar. Ikinci sezonda ise Trabzonspor herkesi sasirtarak Türkiye Liginin 4. Sampiyonu olur. Bu sampiyonluk Ali Kemal Denizci, Cemil Usta, Senol Günes, Necmi Perekli, Ali Yavuz, Bekir Barçin, Necati Özçaglayan gibi yildizlari yaratmis; sonraki 4 yilda Denizci'nin arkadaslari 3 sampiyonluk daha elde etmislerdir. Kendisi 1976-1977 sezonunda da sampiyonluk kazanmistir.
  alikemaldenizci.jpg
  Trabzonspor'un girdigi mali bunalim ve 1977-78 sezonunda sampiyonlugun Fenerbahça'ye kaptirilmasi, onu çok kulüpten ayirir ve 1978'de Fenerbahçe'ye transfer olur. Fenerbahçe'de mutlu ve basarili olamayan Denizci, teknik direktörü Friedel Rausch'u bizzat kendi ikna ederek 1981'de Besiktas'a transfer oldu.
  Besiktas'da uzun süren sampiyonluklardan uzak geçen seneler onun da katilimiyla sona erdi ve 1981-82 sezonunda Besiktas'ta da sampiyonluga ulasir. 1984 yilinda futbolu birakti. Trabzonspor'un ilk milli futbolcusudur.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Ali Kemal Denizci bilindiği gibi türkiyenin başarılı ve yetenekli futbolcularından biriid.r bunun dışında Ali Kemal Denizci futbolculuk yaparken bilindiği gibi trabzonspor beşiktaş ve fenerbahçe gibi başarılı ve türkiyenin en iyi takımlarında forma giymiştir. şimdi ise emekli bir futbolcudur.
+ Yorum Gönder


ali kemal denizci