+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Mehmet Özdilek futbolda neler yaptı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Mehmet Özdilek futbolda neler yaptı
  Mehmet Özdilek futbolda neler yaptı  mehmetozdilek.jpgOyun stili ile dönemin Belçika'li yildiz futbolcu Enzo Scifo'ya benzemesi nedeniye kendisine bu futbolcunun adi antrenörü tarafindan lakap olarak takildi ve futbol hayati boyunca Sifo Mehmet olarak anildi. Kisa boyuna karsin zamanlamasi ve futbol zekasi ile sayisiz kafa golü atan Mehmet Özdilek, oynadigi 387 lig maçinda 130 gol kaydetti. Bu rakam ona, tüm zamanlarda Türkiye Birinci Ligi'nde en çok gol atan orta saha futbolusu unvanini getirdi.
  Malatyaspor'da kisa süreli teknik deneyimi sonrasi görevi birakti. 2005 Temmuz ayinda Fatih Terim'in yardimcisi olarak MillTakim antrenörlügü görevine basladi. 16 Kasim 2005 günü Isviçre MillFutbol Takimi ile oynanan Dünya Kupasi eleme maçindan sonra Isviçreli bir futbolcuya taktigi çelme sonucunda çikan olaylar sebebiyle 24 Kasim 2005 günü görevini birakti. 12 ay ceza yedi.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Mehmet Özdilek bilindiği gibi türjkiyenin başarılı ve tanıdık futbol oyuncularından biridi.r bunun dışında Mehmet Özdilek bilindiği gibi forma giydiği takımlar da genel olarak ofansif orta saha oyuncusu olarak oynamak da idi. bunun dışında kendisi başarılarında dolayı ödül bile alan biridir.
+ Yorum Gönder