+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Fatih Terim futbolda neler yaptı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Fatih Terim futbolda neler yaptı
  Fatih Terim futbolda neler yaptı

  fatihterim.jpg

  1974 yilinda Galatasaray'a transfer oldu. Önceleri orta sahada oynuyordu sonraki yillar libero oynamaya basladi. 327 kez Galatasaray formasini giydi. 1985 yilnda Galatasaray'da futbolu birakti. Hiç sampiyon olamadi ama 3 kez (1976, 1982 ve 1985) Türkiye Kupasi'ni kazandi. 51 defa MillTakimda oynadi, 32 defa kaptanlik yapti ve 2 gol kaydetti.
  21 Yasalti MillTakimi'ni 1993 Akdeniz Oyunlari sampiyonu yapti. Ekim 1993'de Sepp Piontek'ten bosalan Türk Milli Takimi'nin basina geçti. Fatih Terim'in basinda bulundugu Türk Milli Takimi 1996 yilinda Avrupa Sampiyonasi'na ilk defa katilma hakki kazandi. 1996 yilinda Türk Milli Takimi'ndan ayrildi. 2005 yilinda tekrar Türk Milli Takimi'nin basina getirildi.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Fatih Terim deyince bilindiği gibi ala gelen ilk şey onun bir imparator olduğudur. bunun dışında Fatih Terim bilindiği gibi türkiyenin eski ve başarılı futbolcularından biri idi. ve kendisi mevki olarak da defans da oynamakta idi.defans bilindiği gibi savunma yani kendisi bir savunma oyucusu idi. şimdi ise bir teknik direktördür.
+ Yorum Gönder


fatih terim