+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Manuel Neuer Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbikız
  Devamlı Üye

  Manuel Neuer Biyografisi
  Manuel Neuer Hayatı Hakkında Kısa Bilgiler


  d. 27 Mart 1986, Gelsenkirchen) Bayern Münih'te oynayan Alman kaleci. Neuer'in örnek aldığı kaleci Jens Lehmann'dır.Neuer'in Bayern Münih'e transferinin ardından Bayern Münih takımının efsanevi kalecisi Oliver Kahn'ın varisi olarak gösterilmiştir.
  Neuer U-21'deki ilk maçına 15 Ağustos 2006'da Hollanda U-21'e karşı çıktı. Almanya 21 Yaş Altı Millî Futbol Takımı ile 2009 Avrupa 21 Yaş Altı Şampiyonası şampiyonluğu yaşadı.

  Manuel Neuer Kimdir.jpg


  19 Mayıs 2009'da Almanya Asya kadrosuna çağırıldı. İlk maçına 2 Haziran'da BAE karşısında çıktı. Kasım ayında Fildişi Sahilleri ile oynanan hazırlık maçı 2-2 sona erdi.
  2009 yılı Kasım ayında Robert Enke'nin şok edici ölümüyle René Adler'in ardından ikinci kaleciliğe yükseldi. Fakat, Adler sakatlanınca Dünya Kupası kadrosuna Tim Wiese ve Hans-Jörg Butt ile birlikte çağırıldı.


  Neuer Güney Afrika'daki 2010 FIFA Dünya Kupası'nda 1 numaralı formayı giydi. Grup maçlarında, Sırbistan maçında hatalı bir gol yedi. İngiltere maçında Klose'ye asist yaptı ve 4-1 kazandılar. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Manuel Neuer bilindiği gibi kendisi tanıdık başarılıve yetenekli bir kalecidir. bunun dışında bu kaleci yani Manuel Neuer şu anda bilindiği gibi almanyanın milli takımın da forma giymektedir. bunun dışında ise yine bir alman takımı olan münih de forma giymektedir.
+ Yorum Gönder