+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Samet Yeşil Yaşamı Hakkında Kısa Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbikız
  Devamlı Üye

  Samet Yeşil Yaşamı Hakkında Kısa Bilgi
  Samet Yeşil Yaşamı

  (d. 25 Mayıs 1994, Düsseldorf, Almanya) Türk kökenli Alman futbolcu. Liverpool FC'de forma giymektedir.

  Samed Yesil.jpg


  Yeşil, milli takım kariyerine Almanya U-16 takımında başladı. 2 maçta 3 gol kaydeti. 15 Eylül 2009'da ilk kez U-17'de maça çıktı. 2011 Avrupa 17 Yaş Altı Futbol Şampiyonası elemelerine katıldı. İlk eleme turunda 3 maçta 4 gol 5 asist, ikinci eleme turunda ise 3 maçta 3 gol 1 asist ile takımın finallere kalmasında büyük rol oynadı.


  Yeşil, turnuvaya katılan kadroda da yer aldı. Almanya, turnuva sonunda Avrupa ikincisi olup Dünya Kupası'na katılmaya hak kazandı. Yeşil ise 5 maçın ikisini kart cezası nedeniyle kaçırmış ama biri final olmak üzere oynadığı üç maçta birer gol attı. 3 gol ile turnuvanın gol krallarından biri olurken, bu futbolcular arasında dakika/gol oranı en yüksek olan futbolcuydu. Aynı sene düzenlenen FIFA 17 Yaş Altı Dünya Kupası'nda da forma giydi. Almanya turnuva sonunda Dünya üçüncüsü olurken, Yeşil 7 maçta da forma giydi 6 gol 8 asist ile oynadı. Gol krallığında ikinci olup "Gümüş Ayakkabı" ödülünün sahibi oldu.


  2012 yılında U-18 ve U-19 takımlarında da forma giyme şansını yakaladı.
 2. Betul
  Devamlı Üye

  Samet Yeşil 25 Mayıs 1994 Almanya Türk kökenli Alman futbolcusudur. 2005 yılında yani 11 yaşındayken Bayer Leverkusen'e transfer olmuştur. Milli takım kariyerine Almanya takımında başlamıştır.
+ Yorum Gönder