+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Oliver Schaefer Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbikız
  Devamlı Üye

  Oliver Schaefer Biyografisi
  Oliver Schaefer Yaşamı Hakkında Kısa Bilgi


  (d. 27 Şubat 1969, Lahr, Almanya) Alman eski futbolcu.

  Oliver Schaefer.jpg


  Futbol kariyerine VfR Allmannsweier takımının altyapısında başladı. 1988'de ise Freiburger FC'nin altyapısına geçti. 1989'da SC Freiburg ile profesyonel futbol hayatına başladı. 2 sezon Alman 2. ligi 2. Fußball-Bundesliga'da oynayan Schaefer takımıyla 71 maça çıktı. 1991'de Bundesliga şampiyonu 1. FC Kaiserslautern'e transfer oldu. Bir dönem 2. lige düşseler de Schaefer 8 sezon boyunca takımının formasını 19'u 2. ligte olmak üzere 157 kere giydi ve takımın vazgeçilmezlerinden oldu. 1998'de Bundesliga Şampiyonluğu'nu yaşadı.


  1999'da ilk ve son kez Almanya dışına çıkarak Beşiktaş'a transfer oldu. Bir başka Alman teknik adam Hans-Peter Briegel'li Beşiktaş'ta bir sezon geçirdi ve 28 maçta oynadı. 2000'de Almanya'ya geri dönse de dönemin zayıf takımlarından Hannover 96, 1. FC Saarbrücken ve 1. FC Kaiserslautern II'da oynadı ve 2007'de futbolu bıraktı.


  Oliver Schaefer, şu an eski takımı 1. FC Kaiserslautern'in fitness koçluğunu yapmaktadır. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Oliver Schaefer bilindiği gibi kendisi çok yetenekli başarılı ve tanıdık bir alman futbolcu idi. bunun dışında Oliver Schaefer eski zamanlarda yani futbolcuolduğu zamanlarda bilindiği gibi bir forvet oyuncusu idi. ama şu nada kendisi 46 yaşında emekli bir futbolcudur.
+ Yorum Gönder