+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Selim Soydan Biyografisi hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DereeN
  Devamlı Üye

  Selim Soydan Biyografisi hayatı
  Selim Soydan Yaşamı


  1941 yılında doğdu. Uzun yıllar Fenerbahçe Spor Kulübü'nde oynadı. Milli Takım formasıyla Olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil etti. Futbolu bıraktıktan sonra Fenerbahçe Spor Kulübü'nün yöneticiliğini yaptı. 1968 yılından beri Hülya Koçyiğit ile evli bulunmaktadır. Aynı zamanda kızının adını verdiği Gülşah Film Şirketi'nin sahibi ve kurucusudur.
  selimsoydan3.jpg

  Selim Soydan'la yapılan bir röportaj:

  Hülya Koçyiğit'in peşinden çok koşmuşsunuz
  Beni yalvarttı. "Büyük sorumluluklarım var," dedi. Allah tarafından kendime büyük güvenim vardı da yılmadım!

  İlk gördüğünüz yeri hatırlıyorsunuzdur sanırım
  Sinemada izledim. Susuz Yaz'dı. Temiz suratlı, masum bir kız. Bir gün, Fener-Galatasaray maçı için Büyükada'da kamp yapıyoruz. Baktım gazeteciler, "Hülya Koçyiğit gelecek, üç gün burada dinlenecek," dediler. Yanımda oda arkadaşım Ercan var. "O senin bildiğin kızlardan değil," dedi Ercan. "Biz de senin bildiğin çocuklardan değiliz kardeşim," dedim. Yanına gittik. Benimle mesafeli konuştu Hülya İlk sorumu unutmam: "Nasıl ağlıyorsunuz filmlerde? Yani soğan mı, sarımsak mı tutuyorsunuz gözünüze?" Döndü bana kızdı. "Ne biçim konuşuyorsunuz, hakaret ediyorsunuz bana" dedi.

  Aranızda kaç yaş fark var?
  Dokuz yaş. Kendimi rüyada filan hissediyordum. İnan bana! Yüzü zaten, görür görmez âşık olunacak bir kadın! Âşık oldum. Çok sevdim ben Hülya'yı!

  En parlak dönemindeydi değil mi?
  Verdiği karar, olacak şey değildi. İstikbali ile oynuyor. Bir boş günü yok Hülya'nın. Düşünebiliyor musun, yılda 10-11 film çekiyor.

  Evliliğiniz çok konuşulmuş
  Çok yazıldı hakkımızda. "Ayrı dünyaların insanları," dediler. Benim şansım ne oldu biliyor musun Tuluhan? Şöhretin ne olduğunu bilen insandım. Hülya için de bir şanstı. Nedir şöhret, ne ister, ne istemez Eğer ona, "Bu işi yapma!" deseydim, kaybederdim Hülya'yı.

  Aklınızın bir yanıyla, "Hülya sadece bana ait olsa," diye düşünmediniz mi?
  Hülya'nın tamamıyla bana ait olmasını çok isterdim! Dünyanın en zor işi. Bir defa çok ağır bir yük taşıyorsunuz. Her an sırtında olan bir yük. Yatsan da, kalksan da, giyinsen de, yürüsen de o hep sırtında. Ama dünyanın en güzel hamallığı. Taşınmaz mı? Bir daha dünyaya gelsem, yine razıyım taşımaya.

  Acılar yaşadınız mı? Büyük kıskançlık yaşamışsınızdır herhalde?
  "Yaşamadım," dersem, yanlış olur.
 2. ELMAS
  Bayan Üye

  Selim Soydan 5 Temmuz 1968'de Hülya Koçyiğit ile evlenmiş 25 Ağustos 1971'de ise Fenerbahçe-Beşiktaş maçı ile jübilesini yaparak futbolu bırakmıştır.
+ Yorum Gönder


selim soydan,  selim soydan kimdir,  selim soydan murat soydan kardeş mi,  murat soydan selim soydan kardeş mi,  murat soydan selim soydan,  selim soydan hülya koçyiğit