+ Yorum Gönder
Biyografi ve Sporcu Biyografileri Forumunda Haluk Ulusoy kimdir? Biyografisi hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. ReLaX
  Devamlı Üye

  Haluk Ulusoy kimdir? Biyografisi hayatı
  Haluk Ulusoy kimdir  Haluk Ulusoy 1958 Trabzon doğumludur. Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Üyeliği ve Ulusoy Turizm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.1976′da Yeşilköy Spor Kulübü, Mersin İdman Yurdu Kulübü Başkanlığı (1983-1987) yapmıştır.
  Ardından iki dönem Mersin Polis Gücü kurucusu ve Başkanlığını yapmıştır.Bunların yanı sıra Kuşadası Spor Kulübü Başkanı, Denizlispor Asbaşkanı, Karşıyaka Spor Kulübü Asbaşkanı ve Söke Spor Kulübü Başkanı olarak çalışmıştır. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olan, başkanlıktan önce 8 yıl Yönetim Kurulu Üyeliği, Yurtdışı Teşkilatlandırma Kurulu Başkanlığı, Asbaşkanlık, Yurtiçi Teşkilatlandırma Kurulu Başkanlığı, Milli Takımlar Kurulu Başkanlığı, Tesisler Kurulu Başkanlığı ve Türkiye Futbol Vakfı Başkanlığı yapmıştır.
  Yaklaşık 7.5 yıl Futbol Federasyonu’nda başkanlık yaptıktan sonra 2004 Temmuz ayında başkanlıktan ayrılmıştır. 18 ay aradan sonra Ayhan Bermek ile girdiği başkanlık yarışından galip çıkarak Levent Bıçakçı’dan boşalan koltuğu tekrar devralmıştır.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Haluk Ulusoy 6 Mayıs 1958 tarihinde İstanbul da dünyaya gelmiştir. Eşki Türkiye futbol federasyon başkanıdır
+ Yorum Gönder


haluk ulusoy kimdir