+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Tarım ve Hububat Forumunda Çiftçiye elektrik borcu müjdesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Çiftçiye elektrik borcu müjdesi

  Çiftçiye 'elektrik borcu' müjdesi hakkında genel bilgi

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, tarımsal sulamadan kaynaklanan elektrik borçlarının, faizleri makul seviyeye indirilerek taksitlendirileceğini açıkladı.


  TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Nevzat Pakdil'in başkanlığında toplandı. MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, tarımsal sulamadan kaynaklanan elektrik borçlarına ilişkin yaptığı gündemdışı konuşmada, çiftçilerin elektrik borçlarının ertelenmesini istedi. Doğru'nun konuşmasına Hükümet adına yanıt veren Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, çiftçilerin, ürün parasını aldığı dönem ile tahsilat zamanını örtüştürmeleri gerektiğini söyledi.

  36 AYA BÖLÜNECEK

  Tarımsal sulamadan kaynaklanan elektrik borçlarının miktarı hakkında bilgi veren Yıldız, miktarın, 1,5 milyar TL ana para, yaklaşık 1 milyar TL faiz olmak üzere toplam 2,5 milyar TL olduğunu bildirdi.. Yıldız, borcu olan abone sayısının ise 148 bin olduğunu belirterek, çiftçilerin, TEDAŞ ve bağlı kuruluşlarına başvurarak, borçlarını 36 ay taksitlendirebileceğini ve ilk taksiti ödeyerek elektriği açtırabileceğini aktardı.

  Nükleerde yeni sayfa açılıyor

  Nükleer santralde ihale değerlendirmesi sürerken, bundan sonraki ihalede kamunun da payının olması üzerinde duruluyor Enerji Bakanlığı'ndan bir yetkili, "Kamunun nükleer santral yapımında kısmen de olsa içinde bulunması ve mali yüklerinin azaltılması önemli bir adım olabilir. Maliye Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı ile bunun üzerinde değerlendirme yapıyoruz. Tarife yoluyla uzun yıllar vereceğiniz farkları belki yatırım süresi içinde azaltma imkanı olabilir" şeklinde konuştu.- nethaber
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Türkiye devletinin ekonomisinin bir kısmını tarım oluşturmaktadır. bu yüzden türkiye devleti çiftçilere değer ermekte ve onlara yardım eli uzatmaktadır. bunlardan biri onlara kredi vermek ikincisi ise elektrik borçlarını faizlerini düşürmek.
+ Yorum Gönder