+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Tarım ve Hububat Forumunda Ekolojik Tarım nedir,ekolojik tarım hakkında bilgi,ekolojik tarım Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Ekolojik Tarım nedir,ekolojik tarım hakkında bilgi,ekolojik tarım
  Ekolojik Tarım nedir

  ekolojik tarım hakkında bilgi

  ekolojik tarım


  : üretimde kimyasal girdi kullanmadan, üretimden tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretim biçimidir. Ekolojik tarımın amacı; toprak ve su kaynakları ile havayı kirletmeden, çevre, bitki, hayvan ve insan sağlığını korumaktır. Tüm bu olumsuz etkilerin ortadan kaldırılması amacıyla kimyasal gübre ve tarımsal savaş ilaçlarının hiç ya da mümkün olduğu kadar az kullanılması, bunların yerini aynı görevi yapan organik gübre ve biyolojik savaş yöntemlerinin alması temeline dayanan Ekolojik Tarım Sistemi geliştirilmiştir. FAO ve Avrupa Birliği tarafından konvansiyonel tarıma alternatif olarak da kabul edilen bu üretim şekli değişik ülkelerde farklı isimlerle anılmaktadır. Almanca ve Kuzey Avrupa dillerinde “Ekolojik Tarım”, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca’da “Biyolojik Tarım”, İngilizce’de “Organik Tarım” Türkiye’de ise "Ekolojik veya Organik Tarım" eş anlamlı olarak kullanılmaktadır.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Ekolojik tarım demek yapılan tarıma hiçç bir kimyasal madde koymadan her şeyi adabına uygun bir şekilde yapılan tarımdır. bu r-tarım şekli sağlıklı bir tarımdır. ancak çok az kişi tarafından yapılmaktadır. çünkü hile ile yapılan tarım da ekolojik olan tarıma göre çok daha fazla para vardır.
+ Yorum Gönder