+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Tarım ve Hububat Forumunda Çiçek Bakımı Nasıl Yapılır - Çiçek Bakımı Önerileri - Çiçeklerde Sıcaklık Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Çiçek Bakımı Nasıl Yapılır - Çiçek Bakımı Önerileri - Çiçeklerde Sıcaklık
  Çiçek Bakımı Nasıl Yapılır

  Çiçek Bakımı Önerileri

  Çiçeklerde Sıcaklık

  Evlerde yetiştirilen salon bitkileri,seralardan gelmiş olsalar bile, bizim sahip olduğumuzdan daima ılık iklim kökenlidir. Afrika menekşeleri ve çöl kaktüsleri gibi bitkiler fazla sıcaklık isterler ve dışarıya bahçeye konulduklarında yaşamlarını sürdüremezler. Sürekli ve sık sık değişikliklerin olduğu yerler onlara zararlı olacaktır.

  Hol radyatörlerinden sıcaklık uçup giderken ön kapı her zaman soğuk hava akımlarına açıktır. Bu çeşit düzensiz sıcaklık değişiklikleri bitki için zararlıdır. Yazın sıcaklık kışa göre 5-10°C daha fazla olmalıdır. 97-99. sayfalarda resimlerle açıklanan bitkiler için ideal sıcaklıklar belirtilmiştir.

  27-28°C (80°F)
  Yüksek hava nen de salon bitkileri için maksimum sıcaklık
  22-23°C (72°F)
  Salon bitkilerinin büyük çoğunluğu için maksimum sıcaklık.
  15-16°C (60°F)
  Tropikal salon bitkiler için en düşük sıcaklık.
  12-13°C (45°F)
  Bilinen salon bitkileri için minimum sıcaklık.
  5-10°C(36°F-42°F)
  Dayanıklı salon bitkileri için kış sıcaklığı.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Çiçekler özellikle bahar aylarında açılan farklı renklerde ve güzelliklerde olan ayrıca bulundukları yere çok güzel kokular yayan bitkilerdir. bunun dışında bilindiği gibi pek çok evde çiçek yetiştirilmektedir. ancak her tür kendine ait farklı özelliklere sahip olduğu için bakımları da farklılık gösterebilmektedir. bu yüzden eğer çiçek yetiştirmek istiyorsanız yetştireceğiniz çiçeğin ne istediğine dikkat edin.
+ Yorum Gönder