+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Tarım ve Hububat Forumunda Adana zirai üretim işletmesi ve personel eğitim merkezi müdürlüğü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Adana zirai üretim işletmesi ve personel eğitim merkezi müdürlüğü
  ADANA ZİRAİ ÜRETİM İŞLETMESİ VE PERSONEL EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ


  Adana zirai üretim işletmesi ve personel eğitim merkezi müdürlüğü hakkında bilgi


  1911 yılında Adana Valisi Cemal Paşa tarafından “AMELİYAT ZİRAAT MEKTEBİ” adıyla kurulmuştur.

  1930-1970 Seyhan Ziraat Mektebi olarak kullanılmış olup 1980 yılında öğrenciler mezun olduktan sonra tekrar öğrenci alınmamıştır.

  1970 -1983 Ç.Ü.Ziraat Fakültesi olarak da kullanılmıştır.

  1980 yılından Sonra Personel Eğitim Merkezi bünyesinde Tarımsal Mekanizasyon Eğitim Merkezi (TARMEM) olarak görevine devam etmiştir.

  Bugün “Zirai Üretim İşletmesi ve Personel Eğitim Merkezi” olarak faaliyetine devam etmektedir.  KURUMUN GÖREVLERİ  Çiftçiye, Tarımsal Mekanizasyon Eğitimi ile ilgili kurslar açmak, kurs sonunda belge veya sertifika vermek.

  Üretici firmalara ülkemiz koşullarına uygun tip ve modellerdeki makinelerin üretilmesi amacıyla gerekli eğitimi yapmak ve personeli eğitmek

  Tarım okulları ve diğer öğretim ve eğitim kurumlarından gelen öğrencilerin, konu ile ilgili ders ve uygulamalı çalışmalarını yaptırmak.

  Tarımsal mekanizasyon'a ilişkin konularda Üniversitelerle, araştırma, deney, test ve uygulama yapan Bakanlık içi ve Bakanlık dışı kuruluşlarla işbirliği yapmak.

  Bakanlık talimatına göre belirlenen ve işbirliği yapılan Tarım İl Müdürlüklerinin Tarımsal Mekanizasyona ilişkin konularda koordinatörlüğünü yapmak, bu İl Müdürlüklerine imkânlar ölçüsünde araç, gereç ve personel yardımında bulunmak.

  Türk-Alman Teknik İşbirliği çerçevesinde Adana'da uygulamaya konulan "Sulu Tarım Alanlarında Tarımsal Mekanizasyon Eğitim Merkezi Projesini" yürütmek. 2. Acil

  Adana zirai üretim işletmesi ve personel eğitim merkezi müdürlüğü isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


adana personel eğitim merkezi,  adana zirai üretim işletmesi personel eğitim merkezi,  adana zirai üretim işletmesi ve personel eğitim merkezi müdürlüğü