+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Tarım ve Hububat Forumunda Tohumculuk Hizmetlerinde Metot Birliği Toplantısı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Bilge Kağan
  Devamlı Üye

  Tohumculuk Hizmetlerinde Metot Birliği Toplantısı
  Tohumculuk Hizmetlerinde Metot Birliği Toplantısı hakkında bilgi

  Genel Müdürlüğümüz Tohumculuk Dairesi Başkanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Tohumculuk Hizmetlerinde Metot Birliği Toplantısı” 31 Ocak – 4 Şubat 2011 tarihleri arasında Antalya’da yapılmıştır.

  Toplantı tohumculuk hizmetlerinde faaliyet gösteren tüm paydaşların bir araya gelerek tohumculuk hizmetlerinin üretim, kontrol, sertifikasyon ve pazarlama gibi farklı aşamalarındaki her türlü faaliyet, sorun ve önerilerin ortaya konulması amacıyla düzenlenmiştir. Toplantıya başta Tohumculuk Daire Başkanlığı olmak üzere tohumculuk konusunda faaliyet gösteren ve yetki verilen İl Müdürlükleri, Sertifikasyon kuruluşları, İl Kontrol Laboratuar Müdürlükleri, ilgili alt birlikler ve özel sektör temsilcilerinden toplam 85 kişi katılmıştır.

  Beş günlük program olarak hazırlanmış olan toplantıda, tohum sertifikasyonu, fidan sertifikasyonu, sertifikasyon kuruluşları ve tohumluk ithalat ve ihracat uygulamaları olarak dört farklı çalışma grubu belirlenmiştir. Toplantının ilk günü açılış ve toplantıya katılan tüm paydaşların konu ile ilgili faaliyetlerini anlatan sunumlara ayrılmış, günün sonunda katılımcılarla birlikte çalışma grupları oluşturulmuştur. Belirtilen konu başlıkları ile ilgili olarak ikinci, üçüncü ve dördüncü gün çalışma grupları kendi aralarında çalışmalarına devam etmiş ve mevzuat çalışmaları, sorunlar, öneriler ve bundan sonraki çalışmalara ışık tutması amacıyla yapılması gerekenler sektörün tüm paydaşları ile birlikte yoğun fakat samimi bir ortamda tartışılmıştır.

  Toplantının kapanışında katılımcı kurum ve kuruluşlar tarafından toplantının tohumculuk sektörünün tüm paydaşlarına oldukça yararlı olduğu, geniş çerçevede fikir alışverişine imkân verildiği için tohumculuk hizmetlerinin üretim, kontrol, sertifikasyon ve pazarlama gibi farklı aşamalarındaki tüm bilgilere ulaşabildiği belirtilmiş ve sektöre yararlı olması açısından buna benzer toplantıların devam etmesi temenni edilmiştir.
 2. Acil

  Tohumculuk Hizmetlerinde Metot Birliği Toplantısı isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder