+ Yorum Gönder
Ziraat ve Tarım ve Tarım ve Hububat Forumunda Zirai İlaçların kullanımı esnasında alınacak önlemler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Bilge Kağan
  Devamlı Üye

  Zirai İlaçların kullanımı esnasında alınacak önlemler
  Zirai İlaçların kullanımı esnasında alınacak önlemler

  Zirai İlaçların kullanımı esnasında alınacak önlemler hakkında bilgi

  İlaçlama esnasında kesinlikle hiçbirşey yenilmemeli ve içilmemelidir.Koruyucu elbiseler sık sık değiştirilmelidir.Zirai ilaçlar kullanılırken sigara içilmemelidir.Bilhassa kullanma esnasında alkollü içeceklerin kullanılması çok tehlikelidir.İlaçlamadan önce ve sonra eller bol su ve sabunla iyice yıkanmalıdır.

  İlaçlar asla deriye ve göze temas ettirilmemelidir.Herhangi bir şekilde temas etmesi halinde bol su ve sabunla yıkanmalıdır. İlaçlama aletlerinin memeleri üfleyerek açılmaya çalışılmamalıdır.İlaçlama esnasında buhar veya tozun çevreye bulaşmasından kaçınılmalıdır.Rüzgara karşı atılmamalıdır.Arılara karşı zehirli olan ilaçlarla çalışırken özen gösterilmelidir. Artan ilaçlar akarsu, dere göl gibi sulara bulaştırılmamalıdır.

  Zirai ilaçların uygulanması esnasında mide bulantısı, baş dönmesi, baş ağrısı, göz kararması veya diğer rahatsızlıklar meydana gelirse derhal iş durdurulmalı elbiseler değiştirilmeli ve doktor çağırılmalı veya en yakın hastanaye müracat edilmelidir.Ayrıca Zirai Mücadelede kullanılan ilaç etiketide doktora birlikte götürülmelidir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Zirai ilaçlama yapımının nedeni bitkileri onlara zarar veren böceklerden korumaktır. ancak bu ilaçlama yapılırken kaş yapayım derken göz çıkarılır yan ilaçlama ile bitki zara görüdüğü gibi onun ile beslene pek canlıda zarar görmektedir hatta etinden yararlandığımız cnlılar bu bitki ie beslendiği zam o hayvanın eti arttık insan için risk oluşturur.
+ Yorum Gönder