+ Yorum Gönder
Duyurular ve TatLı SöZLük Forumunda Vikipedi Nedir Kısaca Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Vikipedi Nedir Kısaca
  Vikipedi Nedir

  Arkadaşlar sizce vikipedi ne anlama gelir bana kısa bir şekilde açıklar mısınız?

  Vikipedi, ortaklaşa olarak bir çok dilde hazırlanan, özgür, bağımsız, ücretsiz bir internet ansiklopedisidir. Wiki teknolojisi kullanılarak hazırlanır. Sürekli ilave ve değişiklikler yapıldığı için hiçbir zaman tamamlanmayacaktır.

  Kurucularından Jimmy Wales Vikipedi'yi, "Dünya üzerindeki her insana kendi dillerinde, en üst kalitede bedava bir ansiklopedi yaratma ve dağıtma emeği" olarak tanımlamaktadır.
 2. AciLForum
  Moderators

  Kullanıcılar izleme listelerine ilgilerini çeken maddeleri eklerler, bu sayede bu maddelerin gelişimini izleyebilirler. Vikipedi'deki bir çok geçmiş değişiklik de sayfa geçmişinde kullanıcılar tarafından kronolojik olarak görülebilir. Sadece, eğer söylenmeyecek sunumlar, telif hakkı ihlalleri, ve yasal olarak Vikipedi'ye sorun çıkaracak hususlar varsa, bunlar sayfa geçmişinden silinebilir. Bu değişiklikler sadece Vikipedi yöneticileri tarafından yapılabilir.
 3. Fatma
  Administrator
  Merak edebileceğiniz her konu hakkında mutlaka vikipedi de bilgi vardır. Örneğin aradığınız bir konu vikipedi de yoksa siz o konuyla ilgili başlık açabilip vikipedi ye katkıda bulunabilirsiniz.
+ Yorum Gönder