+ Yorum Gönder
Duyurular ve TatLı SöZLük Forumunda Besin zinciri ile ilgili bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HAYAT
  Devamlı Üye

  Besin zinciri ile ilgili bilgi
  Besin zinciri ne demek?

  SORU Arkadaşlar sizce besin zinciri ne anlama gelir bana açıklayabilir misiniz?

  CEVAP 1 Bir organizmanın bir sonraki organizma için besin oluşturduğu organizmalar dizisi.
  2. Bir organizmanın bir öncekinden beslendiği ve enerji sağladığı, buna karşılık bir sonrakine besin ve enerji aktardığı organizmalar dizisi.


  Besin zinciri

  Besin zinciri dizinindeki her fert kendisinden bir öncekini yer ve kendinden bir sonraki tarafından yenir.
  Besin zincirinin en alt basamakta yer alan; fotosentez yapan ototrof canlıların (kendi belek/bitkiler) birim alandaki toplam biyomass ağırlığı bir üst basamaktakilere göre (ot oburlara/ot yiyen/herbivor)daha fazladır. En üst basamakta yer alan (et oburlar/karnivorlar/piramidin tepesinde ) toplam biyomas oranı en az olanlardır.
 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Canlıların yaşamını sürdürebilmesi için tüm canlılar besin zincirinin içerisinde yer alır.Besin zincirinin en büyük kaynağı olan güneştir.örnek verecek olursak yeşil bitkiler güneşten beslenerek geyik yada başka bir hayvana besin olur.Geyik yada başka bir hayvan da en sonunda aslana yem olur.Bu olay canlı yaşamı sürdüğü sürece devam eder.
+ Yorum Gönder


besin zinciri ile ilgili yazılar,  besin zinciri ile ilgili bilgiler,  besin zinciri ile ilgili sloganlar,  besin zinciri hakkında bilgi,  besin zinciri ile ilgili yazı,  besin zinciri ile ilgili şiirler