+ Yorum Gönder
Duyurular ve TatLı SöZLük Forumunda Voleybol ile ilgili kısa bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Voleybol ile ilgili kısa bilgiler

  Voleybol ile ilgili kısa bilgiler nelerdir

  Hemen bana voleybol hakkında geniş bilgiler verir misiniz arkadaşlar.
 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Voleybol hakkında kısa bilgiler

  Voleybol file ile ikiye bölünmüş bir oyun alanı üzerinde iki takım tarafından topla oynanan bir spordur.

  Oyunun amacı topu filenin üzerinden göndererek rakip takımın oyun alanına değmesini sağlamak ve rakip takımın aynı amaca ulaşmasını ise önlemektir. Takımların topu rakip alana gönderirken topa üç kez vurma hakkı vardır (blok teması dışında).

  Top oyuna servis ile sokulur servisi atan oyuncu topu filenin üzerinden rakip alana gönderir. Rally topun oyun alanına değmesi harice gitmesi veya bir takımın hata yapmasına kadar devam eder.

  Voleybolda bir rally kazanan takım bir sayı alır (Rally Sayı Sistemi). Servisi karşılayan takım rallyi kazandığında bir sayı ve servis kullanma hakkı kazanır ve oyuncuları saat yönünde bir pozisyona dönerler. Spor salonlarında plajda veya çimde oynanabilir.
 3. Ziyaretçi
  teşşekkür ederim sizin sayenizde ödevimi yaptım teşekkür ederim size de tavsiye edrim yeniden teşekkür ederim iyi günler herkese baybayın
+ Yorum Gönder


voleybol hakkında kısa bilgi,  voleybol hakkında kısa bilgiler,  voleybol hakkında bilgi,  voleybol ile ilgili kısa bilgiler,  Voleybol ile ilgili bilgi,  voleybol hakkında bilgi kısa özet