+ Yorum Gönder
Duyurular ve TatLı SöZLük Forumunda Paraşüt hakkında kısa bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbikız
  Devamlı Üye

  Paraşüt hakkında kısa bilgi

  Paraşüt ne demektir

  Arkadaşlar benim paraşüt hakkında sizlerden bilgi toplamam gerekiyor bana kısa bilgiler verir misiniz?

  Paraşüt.jpg

  Paraşüt, bir nesnenin atmosfere açık bir ortamda havanın kaldırma kuvvetinden yararlanarak yavaşça inmesini sağlayan gereçtir. M.S. 810-887 yılları arasında yaşayan Arap mucit Abbas Kasım İbn Firnas'ın İspanya-Kordoba'da paraşüte benzer bir alet kullandığı tarihi kayıtlarda mevcuttur. Çin'de de paraşütün ilk örnekleri kullanılmıştır. Leonardo Da Vinci'nin paraşütle ilgili çizimleri mevcuttur. İtalya'da 1470'lerden kalan başka paraşüt çizimleri bulunduğu gibi, 1595 yılında İtalyan Fausto Veranzio tarafından yapılan çizimler Da Vinci'nin ötesindedir. Günümüzde kullanılana en çok benzeyen paraşüt, 1783 yılında Fransız Louis-Sébastien Lenormand tarafından keşfedilmiştir. 1797 yılında Andre Jacques Garner bir sıcak hava balonundan ilk paraşüt atlayışını gerçekleştirmiştir.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Paraşüt genelde uçakların kaza yapmaları nedeni ile pilotlarının kendilerini kurtarmak amacı ile kullandıkları bir balon ile yere inme aletidir. Paraşütü Çinliler icat etmişlerdir. Paraşütün ilk defa resmini leonardo davinci çizmiştir.
 3. Şahin
  Devamlı Üye
  Paraşüt eskiden savaş uçaklarının düşme tehlikelere karşı pilotlar için güvenlik amaçlı kullanılan bir araçtır. Şimdilerde ise bir hobi veya spor dalı olarak kullanılır. yamaç paraşütü, yamaçtan atlama çeşitli sporsal faaliyetleri vardır.
+ Yorum Gönder