+ Yorum Gönder
Duyurular ve TatLı SöZLük Forumunda Ultra aslan Tarihi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. D.K.F.Q
  Devamlı Üye

  Ultra aslan Tarihi
  Galatasaray Futbol Kulübünün Tarihçesi..

  Arkadaşlar hemen bana Galatasaray futbol kulübünün tarihçesi ile ilgili bilgi verir misiniz?

  Galatasary bundan tam 107 yıl önce kuruldu. Kulüp bugün pek çok etkinlikle doğum gününü kutlayacak. Kulubün tarihçesi ise şöyle:

  1905 yılında Ali Sami Yen ve arkadaşları tarafından, öğrenci oldukları Galatasaray Lisesi’nde kurulan kulübün lk amblemi; ağzında futbol topu taşıyan kanatları gerili bir kartalı içeriyordu. Ancak Galatasaray Lisesi öğrencilerinden Şevki Ege tarafından çizilen bu kompozisyon benimsenmeyince kenara itildi. Bugünkü amblem ise 1923 yılında, yine lise öğrencilerinden Ayetullah Emin tarafından çizilmiştir. Yeni çizim, geometrik çizgilerin uyumlu kullanılmasıyla iç içe geçmiş sarı-kırmızı renklerde “GS” harflerini içermekteydi. İlk olarak Ayetullah Emin ve Şinasi Şahingiray tarafından çıkarılan haftalık bir mecmuada kullanılan bu kompozisyon, çok beğenildi. Bunun üzerine resmî amblem olarak kabul edilmesi için teklif yapıldı. Teklif alkışlar arasında ittifakla kabul oldu. Eski harfler Gayın ve Sin, daha sonra Latin alfabesine geçilmesiyle yerini G ve S harflerine bıraktı.

  Galatasaray Spor Kulübü’nün ilk renkleri kırmızı-beyaz’dır. Türk bayrağı’nın renklerinden esinlenerek seçilen bu renkler, dönemin yönetimi tarafından kuşkuyla karşılanmış ve futbolcular sıkı bir takibe alınmışlardır. Bu nedenle, sarı-siyah renkler gündeme gelmiş ama bunlar da kalıcı olmamış ve Galatasaray, bugünkü renklerine kavuşmuştur.
 2. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Küçük harfultrAslan Galatasaray taraftarlarından oluşan gruptur. İsmi Avrupa'da birçok takımın tribünlerine konuşlanmış Ultras ve Galatasaray'ın sembolü Aslan kelimelerinin birleşmesinden gelmektedir. 2001'de kurulmuştur.Yeni söylentiler ultrAslan'in isminin ultrA (FANATIK)Aslan'dan geLdigini söylüyor Kısa sürede büyümüştür.Türkiye'deki en büyük taraftar grubudur. Tüm taraftar grupları gibi zaman zaman yaptıkları gözalıcı gösterilerle zaman zaman ise yasadışı holiganizm nedeniyle gündeme gelirler. Kapalı ve Eski Açık tribünde bulunurlar.
+ Yorum Gönder