+ Yorum Gönder
Yemek Tarifleri ve Tatlılar ve Reçeller Forumunda Beyaz Çikolatalı Parfe Nasıl yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Beyaz Çikolatalı Parfe Nasıl yapılır
  Beyaz Çikolatalı Parfe Nasıl yapılır

  Beyaz Çikolatalı Parfe Malzemeleri:

  225 gram beyaz çikolata,

  İki buçuk bardak süt kreması,

  Yarım bardak süt,

  5 yumurta sarısı,

  1 kaşık toz şeker,

  1 çay bardağı hindistan cevizi,

  1 bardak çam fıstığı.

  Süsleme İçin:

  225 gram sade çikolata,

  1 bardak krema.

  Çikolatalı Parfe Tarifi Yapılışı:

  İlk olarak beyaz çikolatayı parçalayalım ve yarım bardak kremayla karıştırdıktan sonra benmari usulü eritelim.

  Hindistan cevizi koyalım ve soğuması için bir süre bekleyelim. 1 bardak kremayı da boş bir kabın içinde koyulaşana kadar çırpalım. Koyulaştıktan sonra az önce hazırladığımız karışıma ekleyelim.

  1 bardak krema ve yarım bardak sütü küçük bir tencere içinde bir süre kaynatalım. Derince bir çırpma kabına yumurta sarılarını koyalım ve şekeri ekleyelim. Bu malzemeyi hızlı bir şekilde çırptıktan sonra çırpmaya devam ederken kaynar sütü katalım.

  Tencereye alıp bir süre pişirelim. Ve soğumasını sağlayalım.

  Bu sırada çam fıstıklarının iç kabuklarını ıslatarak soyulmasını sağlayalım. Boş bir kalıbın içine folyo kapladıktan sonra beyaz çikolatalı karışımla birlikte yumurtalı karışımı kalıbın içine dökelim. Fakat bu karışımın yarısını döktükten sonra fıstıkları dizelim ve üstüne kalan karışımları katalım.

  Bu şekilde 8 saat boyunca buzlukta bekletelim. Üstünü süslemek amacıyla da sade çikolatayı eritelim. (Benmari usulü) Kremayı boş bir kabın içinde ısıttıktan sonra çikolata ve balla karıştıralım.

  Parfeyi ters çevirerek servis tabağına alalım. Folyoyu çıkarttıktan sonra dilimleyelim ve süslemek için hazırladığımız sosu döküp servis edelim. 2. Meryem
  Bayan Üye

  parfe krema ile yumurta çırpılarak yapılan dondurulmuş bir tatlı türüdür isteğe göre içine istenilen meyve yada çikolata türü konulabiliyor ve çok güzel oluyor
+ Yorum Gönder