+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Teknoloji Dünyası Forumunda Padfone çıktı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Padfone çıktı
  Padfone çıktı


  Asus; netbook, tablet bilgisayar ve cep telefonunu tek bir cihazda birleştirdi, ortaya Padfone çıktı.

  Mobile World Congress'te yeni ürünlerini merak ettiğimiz teknoloji şirketlerinden biri de Asus'tu. Daha önce hem tablet hem netbook konseptini hayata geçiren şirket, bu kez de buna ek olarak cep telefonunu da ürüne entegre etti. Padfone ismini taşıyan cihazın ekranı klavyesinden ayrılabiliyor. Bu sayede cihaz dizüstü bilgisayar iken doğrudan tablet bilgisayara dönüşüyor. Ekranın hemen üzerinde bulunan bölüme ise cep telefonunu yerleştiriyorsunuz ve ardından artık bilgisayarınız cep telefonunuza da dönüşmüş oluyor.

  Cihazla birlikte gelen kalem ile ekran kullanılabilirken, cep telefonunun ekrana eklenmesiyle birlikte size gelen aramalar söz konusu olduğunda kalemi kulağınıza götürerek telefonunuza cevap verebilme şansınız var. Yani kalem, sadece ekranı kontrol etmiyor; aynı zamanda ahize görevi de görüyor.

  Birçok yeni nesil mobil cihazda olduğu gibi Android'in son sürümü Ice Cream Sandwich ile birlikte kullanıcılara sunulan Padfone'un 4.3 inç'lik ayrıştırılabilir bir ekranı bulunuyor. 960x540 piksel çözünürlüğe ulaşan ve netbook konumundayken ağırlıı 725 gramı geçmeyen cihazın 16/32 ve 64 GB hafızaya sahip üç farklı modeli bulunuyor. Ancak istendiğinde MicroSD kart yuvasına eklenebilecek bir hafıza kartı ile toplam hafızaya 32 GB daha eklenebiliyor.

  Cihazın ön yüzünde 1.3 megapiksel dahili kamera yer alırken, bu sayede görüntülü görüşme şansına da sahip oluyorsunuz. GPS de dahil olmak üzere WiFi, Bluetooth 4.0 ve 3G/4G bağlantı teknolojilerini destekleyen Padfone'da HDMI portu da bulunuyor. Bu sayede HDMI kablosu vasıtasıyla daha büyük ekranlardan da görüntü alınabiliyor.

  Cihazın ne zaman ve hangi fiyat aralığında satışa sunulacağı konusunda ise henüz bir bilgi bulunmuyor.
 2. Hatice
  Bayan Üye

  Teknoloji severlerin ve cep telefonu tutkunlarının hayli ilgisini çekecek bir haber. Asus markasının gündeme düşürdüğü bir reklam. Telefona takılarak kullanılabilen bir cihaz.
+ Yorum Gönder